Amerikos įkvėptos jūros gėrybės maiše – greitas ir paprastas būdas nustebinti svečius

Amerikos įkvėptos jūros gėrybės maiše – greitas ir paprastas būdas nustebinti svečius

Laukiate svečių, tačiau nesugalvojate, kuo juos nustebinti? Pasigaminkite maiše troškintų jūros gėrybių. Šis patiekalas – vienas paprasčiausių, skaniausių ir mažiausiai netvarkos virtuvėje paliekančių būdų mėgautis skirtingų rūšių gėrybėmis. Be to, jį gaminant paprasta improvizuoti: naudoti skirtingas daržoves, prieskonius, pagardus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad įvairiausių rūšių jūros gėrybės – lietuviams seniai nebėra egzotika.

„Žuvis ir jūros gėrybės – kategorija, kurios pardavimai nuosekliai auga. Norėdami, kad pirkėjai kaskart galėtų mėgautis vis įmantresnės rūšies žuvimi – plečiame jos asortimentą. Pavyzdžiui, kiekvieną mėnesį prekyboje pristatome vis kitos rūšies žuvį. Lapkričio žuvis – juodoji kongrija, gruodį pristatysime dar kitos rūšies žuvį. Be to, matome, kad pirkėjų krepšeliuose, ypač artėjant savaitgaliui ar šventėms, pakliūva ir įvairių rūšių jūros gėrybės. Pirkėjai perka ir krevetes, midijas, skraidkalmarių čiuptuvus“, –  teigia V. Budrienė.

Skirtingose vietoje – skirtingai gaminamas

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad maiše troškintos jūros gėrybės yra labai populiarios pietinėje ir rytinėje Amerikos pakrantėje. Skirtingose Amerikos vietose – jūros gėrybių maišas gaminamas skirtingai. Pavyzdžiui, Pietų Karolinoje jūros gėrybių maišas dažniausiai susideda iš krevečių, bulvių, dešros ir kukurūzų. Viskas yra pagardinama šviežiomis žolelėmis, lauro lapais. Tuo tarpu Naujajame Orleane jūros gėrybių maišas ruošiamas panašiai, kaip Pietų Karolinoje, tik jame naudojama daugiau vėžiagyvių ir aštraus sultinio. Keliaujant aukščiau į šiaurę, gaminant jūros gėrybių maišą naudojamos ir midijos, moliuskai, kiti vėžiagyviai.

„Gaminant jūros gėrybes maiše – lengva improvizuoti. Jame patiekti galite pačias įvairiausias mėgstamas jūros gėrybes, tačiau dažniausiai ruošiant šį patiekalą naudojamos krevetės su kiautu, krabų kojos, midijos, vėžiai, moliuskai, omarų uodegos. Į maišą taip pat keliauja įvairiausios daržovės – pjaustytos kukurūzų burbuolės, bulvės, morkos, svogūnai, o kartais netgi mėsa, pavyzdžiui, rūkytos dešrelės, kurios patiekalui suteikia ryškesnio, šiek tiek dūminio skonio“, – pasakoja V. Juodkazienė. 

Pasak „Iki“ atstovės, maiše supakuotas jūros gėrybes gaminti galima sandariai uždarytą maišą įdėjus į verdantį vandenį arba kepti orkaitėje. Šį patiekalą pasigaminti užtruks vos 40 min. 10 iš jų skirtos pasiruošimui, pusvalandis – kepimui.

Nepamirškite pagardų  

„Norint pasigaminti burnoje tirpstantį jūros gėrybių maišą, naudoti galima ne tik šviežias, bet ir šaldytas jūros gėrybes. Jeigu pastarąsias naudosite šaldytas, prieš tas jas bent 15 min. palaikykite šaltame vandenyje. Taip gėrybės lengviau atitirps. Jeigu patiekalui naudojate midijas ar krabų kojas – pirmiausias jas reikėtų nušveisti kempinėle. O gardinant maišą bulvėmis ir kukurūzais patariama prieš dedant į maišą juos šiek tiek apvirti“, – sako V. Juodkazienė.

Sustiprinti tokio maišo skonį naudojami įvairiausi pagardai – prieskoninės žolelės, sultinys ar padažai. Tačiau vienas populiariausių būdų gardinti tokį maišą, pasiruošti ypatingo sviesto. Sviestą galima maišyti su trintu česnaku, krapais, petražolėmis, čiobreliais, svogūnų milteliais, druska, pipirais ir sudėti į maišą kartu su jūros gėrybėmis. Troškintos jūros gėrybės laikomos šaldytuve šviežios išlieka iki 2 dienų, bet geriausia tokį patiekalą suvalgyti iš karto. Vis dėlto jeigu jūros gėrybių liko nuo vakarienės, jas paprasčiausia pašildyti iki 160 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. V. Juodkazienė dalijasi nepaprasto skonio jūros gėrybių maišo receptu, kurį lengvai pasigaminsite namuose.

Jūros gėrybių maišas

Jums reikės:

Krevečių su kiautu 

Krabų kojų (jeigu turite) 

Vėžių (jeigu turite)

Midijų

Pusės kilogramo bulvių

Pusės kilogramo rūkytų dešrelių 

Kelių į tris dalis perpjautų kukurūzų

Pusės puodelio ištirpdyto sviesto

Mėgstamų prieskonių

6 smulkiai supjaustytų česnako skiltelių

Citrinos skiltelių

5 lauro lapų

Petražolių patiekimui 

Gaminame:

Pirmiausia reikėtų pasiruošti jūros gėrybes – jas išplauti, išsivalyti ir sudėti į vieną vietą. Tuomet susipjaustyti daržoves, dešreles. Užvirti vandenį ir bulves bei kukurūzus šiek tiek apvirti. Galiausiai į maišą sudėti jūros gėrybes, prieskonius, dešreles, tirpintą sviestą. Viską gerai išmaišyti rankomis. Sandariai uždaryti maišą ir dėti į iki 175 laipsnių įkaitintą orkaitę. Maišą kepti apie 22 minutes. Tuomet kaitrą padidinti iki 200 laipsnių ir kepti dar apie 6-8 minutes. Galiausiai patikrinti, ar gėrybės iškepusios, apibarstyti šviežiomis petražolėmis ir patiekti su citrinos skiltelėmis.