Nepalikite citrusinių vaisių džiūti šaldytuve: štai, kaip galite jais papuošti namus Kalėdoms

Nepalikite citrusinių vaisių džiūti šaldytuve: štai, kaip galite jais papuošti namus Kalėdoms

Nenumaldomai artėjantis šventinis sezonas vis ūmiau ragina susimąstyti apie tai, kaip dekoruosime savo namų aplinką. Dažnai šiuo laikotarpiu susiduriama su problema, kai metai iš metų naudotos dekoracijos jau atsibodusios, o skirti finansų naujoms – nesinori. Tad tokiu atveju praverčia rankų darbo papuošimai. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad vienas iš ekologiškų ir patrauklių būdų papuošti namus per Kalėdas – tai sukurti citrusinių vaisių girliandą. Ekspertės nuomone, panaudojus turimus apelsinus, laimus, greipfrutus ar citrinas girliandos gamybai ne tik prisidėsime prie tvaresnio šventimo, bet ir sukursime jaukią bei aromatingą kalėdinę namų atmosferą. O papuošimams ar kepiniams įvairių rūšių citrusus su nuolaida iki 60 proc., perkant su lojalumo kortele, įsigysite visose „Rimi“ parduotuvėse nuo lapkričio 28 iki gruodžio 4 d.

Tvaresnės žiemos šventės su mažiau maisto atliekų

Žiemos švenčių laikotarpis dažnai pareikalauja didesnių finansinių išlaidų, skiriamų ne tik dovanoms, vaišėms ruošti, bet ir šventinei namų puošybai. Anot prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, tokiu metu verta kliautis patarimais, padėsiančiais ne tik kaip įmanoma labiau sutaupyti namų biudžetą, bet ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai renkantis tvaresnius pasiruošimo šventėms sprendimus.

„Rekomenduočiau pasigaminti namuose rankų darbo džiovintų citrusinių vaisių girliandų, nes tai gali ženkliai prisidėti prie mažesnių išlaidų ir mažesnio maisto atliekų kiekio. Pavyzdžiui, jeigu turite citrusinių vaisių, kurių tinkamumo vartoti laikas pasibaigęs, tikrai neprašausite pro šalį prikėlę šiuos produktus antram gyvenimui ir papuošus jais savo namų erdves. Be to, džiovintų citrusinių vaisių girliandos – dekoracijos, sudarytos iš natūralių ir biologiškai skaidžių medžiagų: laikui bėgant, suyra ir palieka minimalų poveikį aplinkai, palyginti su sintetinėmis dekoracijomis“, – teigia O. Suchočeva.

Daugkartinio naudojimo dekoracija

Ekspertė priduria, kad džiovintų citrusinių vaisių girliandas galima naudoti pakartotinai: dėl jų ilgaamžiškumo jas galima laikyti ir pakartotinai naudoti kelis šventinius sezonus, taip sumažinant poreikį kasmet pirkti naujas dekoracijas ir sumažinant bendrą išteklių suvartojimą.

„Be to, dėl natūralaus džiovintų citrusinių vaisių kvapo nebereikia naudoti dirbtinių kvapų ar cheminių medžiagų turinčių oro gaiviklių, todėl patalpų aplinka tampa sveikesnė. O tam, kad girliandą išsaugotumėte, laikykite ją vėsioje ir sausoje vietoje, taip užtikrinsite, kad ja galėsite džiaugtis ir kitais šventiniais sezonais“, – pataria O. Suchočeva.

Cinamono lazdelės bei džiovintos žolelės pagyvins girliandą

O. Suchočeva pabrėžia, kad šventinei kalėdinei girliandai sukurti tikrai nereikia daug išteklių: užteks plonai supjaustyti turimus citrusinius vaisius, palaikyti juos įkaitintoje orkaitėje bei suverti ant virvelės ar vielutės, o girliandos pagyvinimui puikiai tiks cinamono lazdelės ar džiovintos žolelės.

„Citrusinių vaisių girliandai sukurti plonai supjaustykite apelsinus, citrinas ar laimus. Nusausinkite skilteles, kad pašalintumėte drėgmės perteklių, ir kepkite maždaug 90 °C temperatūroje 2–3 valandas, apversdami po kurio laiko, kol visiškai išdžius. Išdžiovintus citrusinių vaisių griežinėlius suverkite ant virvelės ar vielos. O, kad girlianda atrodytų spalvingai, galite eksperimentuoti su skirtingomis citrusinių vaisių veislėmis. Taip pat apsvarstykite galimybę pridėti kitų šventinių elementų, pavyzdžiui, cinamono lazdelių ar džiovintų žolelių. Gražią džiovintų citrusinių vaisių girliandą pakabinkite norimoje vietoje – ant Kalėdų eglutės, virš židinio ar kaip dekoratyvinį elementą bet kuriame kambaryje“, – rekomenduoja ekspertė.

Ne tik daili, bet ir aromatinga dekoracija

Komercijos vadovės nuomone, kvapas yra labai svarbus kuriant šventinę Kalėdų nuotaiką namuose, nes jis susijęs su pozityviomis emocijomis ir šiltais prisiminimais, įsirėžusiais dar nuo vaikystės laikų.

„Su šventiniu laikotarpiu susiję kvapai, pavyzdžiui, pušų, cinamono, gvazdikėlių, apelsinų ir tam tikrų kepinių, kaip imbierinių sausainių, sukelia šilumos, nostalgijos ir džiaugsmo jausmą. Šie pažįstami aromatai gali sukelti teigiamus prisiminimus apie praeities šventes, šeimos susibūrimus ir šventines tradicijas. Paskleidę šiuos kvapus savo namuose, galite akimirksniu perkelti save ir savo svečius į šventinę nuotaiką, sukurti jaukią ir džiugią atmosferą, kuri sustiprins bendrą šventinę patirtį. Kvapai turi unikalią savybę sukurti pojūčiais turtingą aplinką, todėl jie yra vienas pagrindinių šventinės nuotaikos kūrimo elementų“, – sako prekybos tinklo ekspertė.

Ji taip pat primena, jog įsigyti daugiau citrusinių vaisių šventėms ir sutaupyti verta lapkričio 28 – gruodžio 4 dienomis „Rimi“ parduotuvėse su nuolaida iki 60 proc. įsigyjant įvairių rūšių greipfrutų, citrinų, klementinų ir mandarinų: „Sutaupyti taip pat padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos. O daugiau patiekalų ir papuošimų idėjų Kalėdoms rasite https://www.rimi.lt/e-parduotuve/lt/daugiau-kaledu.“