Tinklaraštininkė S. Cymbaliukaitė: „Pačios geriausios dovanos – darytos su meile savo rankomis“ (receptas)

Tinklaraštininkė S. Cymbaliukaitė: „Pačios geriausios dovanos – darytos su meile savo rankomis“ (receptas)

Iškritus pirmajam sniegui tvaraus gyvenimo būdo šalininkė, soc. tinklų nuomonės formuotoja Simona Cymbaliukaitė prisipažįsta esanti šaltojo sezono gerbėja, šventinę atmosferą bei nuotaiką namuose pradedanti kurti jau nuo lapkričio vidurio. Turinio kūrėjai rūpi ne tik tvarus, išskirtinis pakavimas, bet ir gerai apgalvotos dovanos artimiesiems, kurias smagu sukurti savo rankomis. Tad bendradarbiaudama su prekybos tinklu „Rimi“ Simona kviečia šiemet ruošiant valgomas dovanas išsiskirti originalumu bei dalijasi sutaupyti padedančiais būdais.

Pataria susikurti veiklų sąrašą

Simona pasakoja rudenį visada susikurianti sąrašą veiklų, kurias noriu padaryti per Kalėdų laikotarpį: „Dažniausiai tai būna labai paprasti, bet šventinę atmosferą kuriantys dalykai: kakavos gėrimas, naujos jaukios žvakės atradimas, kavos pasimatymai papuoštose kavinėse, Hario Poterio filmai, o per pastaruosius kelis metus su seserimis suformavome dar vieną naują tradiciją – kasmet aplankyti bent 3–4 Lietuvos miestų ar miestelių eglutes.“

Šventėms artėjant kalėdinių kepinių kvapas ir jaukumas užlieja visus namus. Simona sako, jog jos svarbiausias šventinis kepinys, kurio jokiu būdu nepraleidžia – tai nuotaiką kuriantys imbieriniai sausainiai. „Taip pat gaminu džiovintus apelsinus – juos naudoju kaip šventines dekoracijas namams ar dovanoms. Neslėpsiu, kadangi apelsinus džioviname orkaitėje, bent pusę jų tiesiog suvalgome. Žiemą į savo įprastą rytinę košę bei kavą negaliu nedėti kvepiančio cinamoninio cukraus, kurį pasiruošiu pati, sumaišiusi cinamoną su ruduoju cukrumi santykiu 1:1. Be abejonės, kalėdinis ir iš esmės – žiemos laikotarpis man yra apie sriubas ir troškinius. Šiuo metu ypač pamėgau kreminę pomidorų sriubą su keptu sūriu.“

Geriausios dovanos – pagamintos su meile

Tinklaraštininkė pastebi, jog pačios geriausios dovanos, ypač valgomos, yra darytos savo rankomis: „Nuo praėjusių metų su šeima pradėjome traukti lapelius, kad nereikėtų rinkti dešimčių dovanų kiekvienam šeimos nariui. Dabar kiekvienas gauna ne po kalėdinę smulkmenėlę, o po gerai apgalvotą ir vertingesnę dovaną. Kai ištraukiu lapelį ir sužinau, kokiam žmogui dovanosiu, prasideda mano mėgstamiausia dalis – dovanos planavimas. Labai mėgstu šį procesą, tad pradedu jį kiek įmanoma anksčiau. Svarbu atsiminti, kad dovanos vertė yra daugiausia apie tai, kiek ji apgalvota ir nuoširdi. Man labiausiai patinka savo rankomis gamintos – gali būti puiki, daug nekainuojanti, tačiau su daug meilės kurta dovana. Naminė granola, biscotti, riešutų sviestas ar karameliniai saldainiai – visa tai galima nesunkiai pagaminti namuose ir gražiai supakuoti. Beje, greitai negendančius produktus, kaip riešutai ar šokoladas, galima įsigyti nuolaidų metu ir nemažai sutaupyti. Tikiu, kad dovanos gavėjas labai apsidžiaugs ir dar ilgai mėgausis šiais gardumynais.“

Popieriniai maišeliai ar laikraščiai puikiai tiks įpakavimui

S. Cymbaliukaitė pataria pasitelkti kūrybiškumą ir gerai apgalvoti tvarų dovanos pakavimą: „Peržvelkite namų spinteles bei stalčius ir pažiūrėkite, kokias pakavimo priemones jau turite. Galbūt dažnai užsisakote prekes iš e. parduotuvės ir esate sukaupę popierinių maišelių? Svarbu nepamiršti ir apie natūralias pakavimo dekoracijas – tam puikiai tinkakankorėžis, eglės šakelė, džiovinti apelsinai ar kiti citrusai. Pamenu, 2020 metais mano dovanų pakavimas beveik nieko nekainavo, bet atrodė labai estetiškai – jam naudojau tik laikraščius ir džiovintus citrusus.“

Simona prisipažįsta pati labai mėgstanti senovinio tipo dovanų pakavimą: maisto stiklainius, aprištus gražiu kaspinu ir užrašu ant jų arba naminiams sausainiams sulankstytą dėžutę, papuoštą širdelių lipdukais: „Įkvėpimo dovanai galite pasisemti tiesiog pagalvoję, ką tas žmogus mėgsta ir kur tą dovaną galėtų praktiškai panaudoti: galbūt tai prieskonių mišiniai? Ar riešutų sviestas į rytinę košę? O gal kepinti riešutai užkandžiams arba naminė granola? Būtent jos receptu su visais ir pasidalinsiu.“

Sutaupyti padės planavimas

Pasak „Rimi Lietuva“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, artėjant Kalėdoms žmonėms sutaupyti padeda dovanų ir maisto planavimas, pirkimas iš anksto nuolaidų metu, taip pat dovanų gaminimas namuose ar bendras sutarimas su artimaisiais dovanoti mažiau. „Svarbiausia yra tinkamai paskirstyti finansus ir nepirkti visų dovanų vienu metu. Pirkėjai gali ieškoti nuolaidų populiariausioms dovanų kategorijoms, pavyzdžiui, žaislams, kosmetikai ar knygoms, jau dabar, o prieš pat Kalėdas išlaidas skirti maistui“, – siūlo O. Suchočeva.

Sutaupyti apsiperkant padeda ir tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Tik jums skirtus „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat „Rimi“ programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse. Naudinga žinoti tai, kad terminale galima ne tik naudotis plastikine fizine „Mano Rimi“ kortele, bet ir skenuoti QR kodą.“

Kalėdinis Simonos Cymbaliukaitės granolos receptas

Granolai reikės:

100 g „Rimi Basic“ avižų dribsnių;

100 g riešutų mikso;

100 g džiovintų figų (galima naudoti bet kokius džiovintus vaisius);

2 v.š. datulių / klevų sirupo / medaus;

2 v.š. aliejaus (geriausiai – saulėgrąžų ar lydytas kokosų).

Gaminimas:

Džiovintus vaisius ir riešutus susmulkinkite.
Sumaišykite visus sausus ingredientus.
Sumaišytus sausus ingredientus tolygiai sumaišykite su sirupu bei aliejumi.
Kepkite 20–30 min 180 laipsnių orkaitėje, po 10–15 min pamaišant.
Leiskite atvėsti ir gražiai supakuokite į stiklainį.
Skanaus!