Arbatos kokteilis (fizz)


1/4 l stiprios atšaldytos arbatos, 2 valg. š. citrinos sulciu, 1 arbat. š. Maraschino, 1 arbat. š. cukraus, ledo gabaliukų.

Paruošti stiprią arbatą, atšaldyti ir gerai sumaišyti su likusiais ingredientais. Ledo gabaliukus sudėti į taures ir įpilti kokteilio.

Kas yra fizz? ,,Pas mus jis be jokiu abejonių yra neginčijamas kokteilių karalius, troškulio malšintojas, kuris nežalingas, kaip ir limonadas šnypšdamas teka gerkle žemyn, tačiau tuo pačiu protą ir liežuvį padaro aštrų. – Taip Peteris Schmoeckelis rašo savo garsioje knygoje apie kokteilius. – Fizz reiškia ,,šnypšti”, ,,putoti”. Kokteilio ingredientus geriausia suplakti kratytuvu (šeikeriu). Taure turi būti iš anksto gerai atšaldyta ir iki pusės pripildyta susmulkinto ledo gabaliuku. Naudokite tik šviežiai išspaustas citrinų sultis, o ne iš parduotuvės. Patiekite iš karto, kad gėrimas neprarastų savo ,,esmės” ir skonio. Įprastas kokteilio su džinu receptas yra toks: 1 arbat. šaukštelis cukraus sirupo, vienos citrinos sultys, 1 stikline džino ir sodos vandens.