3 šaltojo sezono patiekalų idėjos jaukiems vakarams namuose

3 šaltojo sezono patiekalų idėjos jaukiems vakarams namuose

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Įsibėgėjant šaltajam sezonui, gamta pamažu užmiega po spalvotais lapais, palikdama vis ilgesnius ir šaltesnius vakarus. Tačiau tai – puikus laikotarpis jaukiai praleisti laiką namuose su šeima ar draugais bei pasigaminti skanią, šiltą vakarienę. Tam, kad ji būtų ne tik gardi, bet ir soti bei maistinga, pasinaudokite šiomis šaltojo sezono patiekalų idėjomis.

1. Sriuba – patiks net išrankiausiems

Tai vienas populiariausių šaltojo sezono patiekalų. Sriubų įvairovė yra be galo gausi – tereikia drąsiai improvizuoti iš mėgstamų ingredientų. Šaltuoju sezonu rekomenduojama gaminti tirštas ir aštresnes sriubas (jas pagardinti aitriąja paprika, imbieru). Aštrus maistas gerina kraujotaką, taip pat jis gali pagerinti virškinimo sistemos veiklą ir palengvinti peršalimo simptomus. Rekomenduojama sriubas gardinti tokiomis daržovėmis kaip morkos, pomidorai, svogūnai, česnakai, siekiant užtikrinti imuniteto stiprinimą šaltuoju periodu.

2. Troškinys – sočiai puotai

Troškinys šaltuoju sezonu ne tik sušildo, bet ir suteikia ilgalaikį sotumo jausmą. Vienas svarbiausių skanaus troškinio dalių – gerai ištroškinta mėsa (populiariausia jautiena, vištiena, o tarp vegetarų – žuvis). Troškinimo proceso kokybė bene labiausiai priklauso nuo tinkamų gaminimo įrankių pasirinkimo. Tad kokybiški ir ilgaamžiai puodų rinkiniai užtikrina troškinio sultingumą, tikrojo ingredientų skonio išlaikymą. Kaip ir sriubas, troškinius gardinkite daržovėmis: bulvėmis, cukinija, porais, žirniais.

3. Pyragas – saldžiai vakaro pabaigai

Šaltasis sezonas – kvapnių skanėstų metas. Po pagrindinio patiekalo nepamirškite palepinti savęs ir artimųjų gardaus pyrago gabalėliu. Visų laikų klasika – obuolių ar slyvų pyragas, pagardintas vaniliniais ledais, morkų ar moliūgų keksas. Šie kepiniai puikiai atspindės šaltojo sezono nuotaiką ir pripildys namus maloniu kvapu. Pyragus pagardinkite populiariausiais sezono prieskoniais: cinamonu, imbieru, gvazdikėliais, kardamonu. Taip pat nepamirškite, kad kokybiška kepimo forma padės pasiekti geresnius rezultatus.

Šaltasis sezonas yra bene tinkamiausias metas atrasti naujus skonius. Tad nevaržykite savo kulinarinės fantazijos ir eksperimentuokite su mėgstamais bei naujais ingredientais. Pasinaudoję pateiktomis patiekalų idėjomis ir patarimais, šiltai praleisite vakarus namuose bei aprūpinsite organizmą naudingomis maistinėmis medžiagomis.