Atstatyk sugadintus plaukus

Atstatyk sugadintus plaukus

Šiandien su plaukais galima daryti daugybę įdomių dalykų. Galite juos susipinti į žavias prancūziškas kasas, surišti į netvarkingą kuodą arba liepti plaukų stilistui suteikti jums rožinio aukso plaukų spalvą. Vieną dieną – paplūdimio bangos, kitą – glotnūs ir lygūs stikliniai plaukai. O tada – šeštadienis, tad kodėl gi nepabandžius balayage? Bet kokiu atveju – išbandykite viską ir išreikškite save savo nuostabiais plaukais. Tačiau saugokitės! Dėl per didelio stilizavimo, šviesinimo ar tiesiog persistengimo plaukai gali būti pažeisti, lūžinėti ir lūžinėti

Sumažinkite įrankių temperatūrą

Tegul gerasis Viešpats laimina ir saugo jūsų plaukų garbanojimo žnyples, tiesintuvą ir džiovintuvą. Tai stebuklingos lazdelės, kurios paverčia jūsų paprastus ar nepaklusnius plaukus vešliomis bangomis ir garbanomis arba puošniais, išpuoselėtais plaukais. Tačiau karštis kenkia plaukams – jie sausėja, lūžinėja ir slenka.

Pasak profesionalų, viena iš didžiausių klaidų, kurias daro žmonės, yra per aukšta temperatūra formuojant plaukus karščiu. Jei neturite itin storų ar šiurkščių plaukų, darbą atliksite nustatę vidutinę įrankių temperatūrą. Jei įmanoma, iš viso atsisakykite karščio. Išbandykite ore džiovinamas priemones, kurios padeda suformuoti ir išlaikyti plaukus be karščio. Kai vis dėlto įjungsite karštį, visada naudokite apsaugos nuo karščio priemones, kad apsaugotumėte plaukus nuo terminės žalos.

 Atsargiai elkitės su šlapiais plaukais

Šlapi plaukai yra pažeidžiamiausi. Jei drėgni plaukai yra ploni, garbanoti ar trapūs, jų pažeidimo tikimybė labai padidėja. Todėl elkitės atsargiai. Niekada nebandykite traukti šepečio per šlapius plaukus, nebent tai būtų specialiai tam skirtas šepetys.

Dauguma profesionalų rekomenduoja plaukus iššukuoti plačių dantų šukomis. Išlipę iš dušo stipriai netrinkite plaukų. Vietoj to švelniai ištrinkite plaukus puriu rankšluosčiu, o dar geriau – mikropluošto šluoste arba minkštais marškinėliais. Taip išvengsite trinties, kuri gali įtempti pažeidžiamus plaukus. Šlapių plaukų taip pat nesuveržkite gumyte – tai gali sukelti plaukų lūžinėjimą.

 Pasimėgaukite sodriomis ir gydomosiomis plaukų kaukėmis

Plaukų kaukės yra specialiosios kondicionavimo operacijos. Jose yra didelės koncentracijos atkuriamųjų ir drėkinamųjų ingredientų, pavyzdžiui, vitaminų, aliejų ir natūralios kilmės elementų. Jos taip pat yra tirštesnės nei įprasti kondicionieriai, todėl, užtepus jas ant drėgnų plaukų, jos išlieka. Dėl to šios formulės gali giliau įsiskverbti į plauko paviršių ir užpildyti pažeistų plaukų paviršiuje atsirandančias spragas ir įtrūkimus. Kaukės išlieka veiksmingos net ir po to, kai jas išskalaujate.

Raskite kaukę, tinkančią jūsų plaukų tipui, pavyzdžiui, dažytiems arba itin šiurkštiems ir nepaklusniems plaukams. Naudokite plaukų priežiūros kaukę du kartus per savaitę ar dažniau, ištikimai. Ir neskubėkite – kuo ilgiau paliksite kaukę, tuo veiksmingesnė ji bus.

Plaukų priežiūros priemonės

Paliekamosios plaukų priežiūros priemonės ir kondicionieriai yra tarsi visą parą veikiantys jūsų plaukų sargybiniai. Jie tarnauja ir saugo nuo šampūno iki šampūno, nes jų neišplaunate. Kaip ir daugumą plaukų produktų, paliekamąsias priemones galima priderinti prie jūsų plaukų tipo.

Pavyzdžiui, ryškiaspalviams plaukams skirta plaukų apsaugos priemonė nuo UV spindulių apsaugos plaukus nuo spalvos išblukimo. Besiplaikstantiems ir nepaklusniems plaukams skirtas lakas suteiks drėgmės, o plaukai taps glotnesni ir lengviau paklusnūs. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, tepkite drėkinamus, bet ne peršlapusius plaukus ir šukuokite plačia dantų šukomis, kad tolygiai pasiskirstytų.

Pasinaudokite profesionaliomis procedūromis

Kartais itin pažeistiems plaukams nepakanka „pasidaryk pats” režimo. Tuomet gali prireikti kreiptis į profesionalus. Profesionaliose plaukų procedūrose, atliekamose salone, yra didžiausia galima veikliųjų medžiagų koncentracija. Jos skirtos bet kokio tipo pažeistiems plaukams – nuo per daug apdorotų ar silpnų sruogų iki plaukų, kuriems reikia didžiulės drėgmės injekcijos. Jūsų stilistas paprastai taiko plaukų pažeidimų gydomąją priemonę prie pat šampūno dubenėlio, o kadangi šios formulės yra labai koncentruotos, pokyčius pamatysite ir pajusite iš karto!

 Gerai plaukite šampūnu

Pasirinkite šampūną be sulfatų, galite pasidomėti kaip veikia atstatantis šampūnas , kuris skirtas pažeistiems plaukams. Laikydamiesi šampūnų, kurių sudėtyje yra natūralios kilmės ingredientų, padėsite atkurti pažeistus plaukus.

Stenkitės vengti per dažno šampūno naudojimo. Jei plaukams ir galvos odai reikia atgaivos, antrą ar trečią dieną išbandykite sausą šampūną. Galiausiai plaukus plaukite drungnu arba vėsiu vandeniu, o šampūno procesą užbaigkite šlakeliu vėsaus vandens. Vėsus arba šaltas vanduo gali padėti pažeistiems plaukams, nes jis uždaro plauko kutikulę ir priverčia plauko stiebą išsilyginti, todėl plaukai tampa blizgesni ir glotnesni.