Dantų implantai – galimybė išsaugoti meilę maistui ir…sau

Dantų implantai – galimybė išsaugoti meilę maistui ir…sau

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Jei anksčiau buvo populiaru plačiai šypsotis ir rodyti savo dirbtinius, iš tolo šviečiančius auksinius dantis, tai šiandien kiekvienas siekiame kuo ilgiau išsaugoti natūralią dantų išvaizdą. Deja, ne visi, net ir skrupulingai besilaikantys dantų priežiūros taisyklių, negali iki gyvenimo galo džiaugtis gražiais, sveikais ir, svarbiausia, savais dantimis (ką jau ten iki gyvenimo galo – dažnai vos dvidešimties sulaukusieji tampa nuolatiniais stomatologijos klinikų pacientais). Tokiose situacijose išeitimi tampa fiksuoti protezai arba dantų implantai – vienas naujausių šiuolaikinės medicinos pasiekimų. Kodėl žmogui apskritai reikalingi dantys ir kokie dantų implantų privalumai lyginant su kitomis galimomis alternatyvomis?

Sąmoningam, savo sveikata bei išvaizda besirūpinančiam žmogui klausimas, kodėl reikalingi dantys, gali pasirodyti šiek tiek absurdiškas…Gražūs, prižiūrėti dantys suteikia pasitikėjimo savimi ir savotiškai parodo užimamą statusą visuomenėje ir, priešingai, burnoje „šviečiantys“ juodi dantys ir nemalonus, iš kojų verčiantis burnos kvapas natūraliai prisideda prie žmogaus „nurašymo“. Negalima nuvertinti ir pagrindinės – praktinės dantų funkcijos. Pastarieji į žmogaus burną ir buvo „įstatyti“ tam, jog leistų šiam išgyventi kramtant maistą, o ne tik puoštų. Kai žmogui trūksta dantų ar šie yra sugedę, dingsta valgymo malonumas, o ir pats procesas gali tapti kančia. Nesinori ragauti net ir pagal įmantriausius receptus paruošto maisto, kadangi, šio tinkamai nesukramčius, ne tik neina tinkamai įvertinti skonio, bet ir gali sutrikti virškinimas. Reikia rinktis: arba susitaikyti su skurdžiu mitybos racionu, kurio pagrindą sudarys košės ir kitas trintas maistas (skonio receptoriai, pageidaujantys įvairovės, tikrai nebus patenkinti), arba ieškoti alternatyvų, užtikrinančių ne tik dantų estetiką, bet tinkamą funkcijos atlikimą. Nederėtų atsainiai žiūrėti net ir į vieno, tolimame kamputyje tūnančio krūminio danties netekimą. Šio nebuvimas akivaizdžiai nėra matomas, tačiau ilgainiui gali išprovokuoti ir greta esančių dantų pakenkimą.

Jei gydymas rezultatų neatneša ir iš odontologo išgirdote apie danties ar kelių dantų traukimo būtinybę, dantų implantai – išeitis, suteiksianti galimybę ir toliau džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena bei mėgautis kulinarinių eksperimentų rezultatais. Implantai, lyginant su anksčiau populiariais buvusiais protezais, pareikalauja didesnių finansinių investicijų, tačiau yra akivaizdžiai pranašesni. Natūrali dantų implantų išvaizda apgauna aplinkinius, o implanto struktūra puikiai prisitaiko prie žandikaulio struktūros ir nesukelia diskomforto, tad ir pats žmogus, kramsnodamas sultingą kepsnį, pamiršta, jog šio atsikando ne su savais dantimis. Dantų implantų kainą atperka ir pastarųjų ilgaamžiškumas: tinkamai prižiūrint dantis, laikantis sveikos gyvensenos taisyklių ir reguliariai lankantis pas odontologą, šie, neprarasdami estetikos ir tinkamai atlikdami savo funkciją, neretai tarnauja ir visą gyvenimą. Dedant protezus, šlifuojami greta esantys dantys ir taip šiems pakenkiama, tuo tarpu implantai žalos savo „kaimynams“ nepadaro.

Dantų implantai šiuo metu yra bene geriausia išeitis žmonėms, dėl vienų ar kitų priežasčių netekusiems natūralių dantų. Pastarosios odontologijos technologijos dėka galima ir toliau išsaugoti meilę ne tik maistui, bet ir sau!