Faršas: savybės, pasirinkimas, laikymas
Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt
Malta mėsa (faršas) – masė iš maltų mėsos produktų. Šis produktas gaunamas malant mėsos gaminius, į kuriuos dedama druskos, pipirų ir kitų komponentų.
Iš maltos mėsos gaminami zrazai, kotletai, kukuliai, pyragai ir daugelis kitų kulinarinių šedevrų. Receptai is farso, tai viena iš dažniausiai ieškomų frazių paieškos sistemose. Ir ne veltui, nes faršą labai lengva paruošti, su juo galite pasigaminti bet kokį patiekalą, bet kokiam, net išrankiausiam skoniui.
Šiek tiek istorijos
- Tais laikais, kai mūsų gyvenime nebuvo mėsmalių, moterys faršą turėjo gaminti naudodamos peilį su dviem rankenomis. Su tokiu prietaisu reikėjo supjaustyti (kapoti) mėsą į gabalus.
- Dešrelių gamyboje, pavyzdžiui, XIX amžiuje buvo naudojamas specialus kombainas, tai buvo peilių komplektas, kuris automatiškai kildavo aukštyn ir žemyn. Per 45 minutes kombainas sukapodavo apie 30 kg mėsos.
Kaip išsirinkti tinkamą maltą mėsą?
Savo rankomis sumalta mėsa bus pati kokybiškiausia ir sveikiausia. Sumaldami per mėsmalę, į faršą nedėsite kenksmingų maisto priedų, taip pat mėsos atliekų, kaip daugelis faršo gamintojų. Bet kartais atsitinka taip, kad neturite laiko pasigaminti naminio faršo ir perkate jį prekybos centre.
Renkantis, reikia atsižvelgti į keletą taisyklių:
- Būtina atkreipti dėmesį į jums siūlomų gaminių spalvą. Raudona malta mėsa rodo, kad joje yra daugiausia jautienos. Rausvas atspalvis, daugiau kiaulienos. Bet kokiu atveju, malta mėsa turi būti ryškios spalvos ir gleivingo paviršiaus. Pilka malta mėsa matiniu paviršiumi reiškia, kad gaminys sugedęs.
- Geras, šviežias produktas turės vienodą struktūrą. Maltoje mėsoje neturi būti kremzlių.
- Dažniausiai malta mėsa parduotuvėse būna didelėse dėžėse, o jos kokybę lemia skysčio spalva ir kiekis. Jeigu nėra skysčio, didelė tikimybė, kad į faršą primaišytos sausgyslės ar duonos trupiniai. Jei skystis yra šviesiai raudonas, tai reiškia, kad faršas yra aukštos kokybės. Bet jei skystis yra tamsios spalvos, tada yra didelė tikimybė, kad produktas yra pasenęs (tiesiog kraujas jau oksidavosi).
- Malta mėsa turi kvepėti mėsa, nes šis produktas pagamintas iš šviežios mėsos. Jei kvepia prieskoniais, yra tikimybė, kad bandoma užmaskuoti pasenusį produktą.
Kaip laikyti?
Neužšaldykite maltos mėsos pakartotinai, kitaip rizikuojate sugadinti jos skonį. Nusipirkus ar paruošus patiems, ją reikia padalinti į dalis ir įdėti į šaldiklį.
Galiojimo laikas nustatomas pagal temperatūros režimą, kuriame laikoma malta mėsa. Parduotuvėse šaldomose vitrinose stovintis gaminys atšaldomas nuo +3 iki +7 laipsnių temperatūros, todėl faršą laikyti reikėtų apie parą. Taigi, grįžę namo, skubiai naudokite jį mėgstamiems mėsos patiekalams ruošti.
Maltos mėsos nauda
Vienas naudingiausių yra vištienos ir kalakutienos faršas. Toks faršas turi daugiausia maistinių savybių, o svarbiausia – nekaloringas, todėl jį drąsiai gali vartoti ir besilaikantis dietos žmonės. Paukštienoje randamos visos naudingos maistinės medžiagos – baltymai, vitaminai ir mineralai.