Indaplovės pasirinkimas – į ką atkreipti dėmesį?

Indaplovės pasirinkimas – į ką atkreipti dėmesį?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Nors vis dar esama nuomonės, jog indaplovė nėra būtinas prietaisas, tačiau ji gali sutaupyti daug laiko ir energijos. Jums nereikia skirti laiko indų plovimui, viskas atliekama automatiškai. Be to, indaplovės laikomos efektyvesnėmis ir ekologiškesnėmis, nes jos naudoja mažiau vandens ir energijos nei plaunant rankomis.

Jei nuspręsite, jog jums reikalinga indaplovė, štai keletas patarimų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Indaplovės būna įmontuojamos ir pastatomos

Jei įsirenginėjate virtuvę, optimalu rinktis įmontuojamą indaplovę. Tuomet ji puikiai prisiderina prie virtuvės komplekto ir neatrodo kaip atskiras objektas. Tačiau jei virtuvė jau yra įrengta, gali kilti keblumų ją įmontuoti, tuo labiau, jog jai reikia ir elektros energijos, ir vandens padavimo bei išleidimo sistemos. Jei visgi radote kampelį indaplovei, greičiausiai rinksitės pastatomą.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog įmontuojamos indaplovės būna mažesnio dydžio, nei tiek pat vietos užimančios pastatomos indaplovės. Dėl apdailos sumažėja indaplovės tūris. Pasirinkant tarp įmontuojamos ir pastatomos, tai gali būti lemiančiu kriterijumi, jei reikia daugiau indų plaunančios indaplovės, tačiau virtuvėje mažai vietos.

Indaplovės dydis

Standartinės dydžio indaplovės yra 60 cm pločio ir 45 cm gylio, mažesnės būna 45 cm pločio ir 45 cm gylio, o didesnės 60 cm pločio ir 60 cm gylio. Tai standartiniai, tačiau ne vieninteliai dydžiai, būna ir mažesnių, ir didesnių prietaisų. Išmatavimai svarbūs renkantis kur statyti indaplovę ir kaip įkomponuoti į virtuvės komplektą.

Tačiau kalbant apie dydį svarbus yra tūris ir vidaus išplanavimas, kitaip tariant kiek indų komplektų galima sukrauti vienam plovimui. Šis parametras yra vienas svarbesnių. Pasirinkite tokio dydžio indaplovę, kurioje būtų galima be problemų sudėti plauti visus pietums naudotus indus. Jei po pietų reikia dėti plauti du kartus – indaplovė per maža.

Indaplovės funkcijos

Daugelis indaplovių turi skirtingas funkcijas, pavyzdžiui, skalavimą šaltu arba karštu vandeniu, automatinį valymą ir pan. Reikia pasirinkti indaplovę su funkcijomis, kurios jums yra reikalingos. Perskaitykite indaplovių aprašymus ir atidžiai įvertinkite ar siūloma funkcija jums gali būti aktuali.

Tarp svarbesnių ir visiems tinkančių funkcijų turėtų būti ekologiškas, trumpas plovimas. Jei plaunate neriebius, mažai suterštus indus, turite turėti galimybę pasirinkti trumpą plovimą, kuris sutaupo vandens ir trunka daug trumpiau.

Kita vertinga indaplovės funkcija yra automatinio valymo funkciją, kuri padeda išvalyti indaplovės filtrus ir vamzdynus, taip užtikrinant geresnį indų plovimo rezultatą ir ilgesnį indaplovės naudojimo laiką.

Dar viena funkcija – dėklo reguliavimas. Kai kurios indaplovės turi reguliuojamus dėklus, kurie leidžia pritaikyti indaplovę jūsų indų dydžiui ir formai, todėl jie gali būti plaunami efektyviau.