„iPhone”: nuo pirmojo modelio iki šiandieninių įrenginių

„iPhone”: nuo pirmojo modelio iki šiandieninių įrenginių

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Iphone” – legendiniai amerikiečių bendrovės „Steve Jobs” išmanieji telefonai.

Operacinė sistema yra „iOS”, versija – „Mac OS X”.

Pirmąjį „Iphone” Stivas Džobsas pristatė 2007 m. sausio 9 d. parodoje „Mac World Expo”, o po pusmečio, birželio 29 d., jis buvo pradėtas pardavinėti. Geriausiai parduodamas telefonas iš karto pelnė milijonus vartotojų Amerikoje, o jo populiarumas tik augo.

IPHONE išmaniojo telefono evoliucija

Iphone 2 turėjo 17 standartinių programų ir nuolat atnaujinamą programinę įrangą, todėl telefonas tapo gerokai funkcionalesnis.

Kitas modelis, „Iphone 3G”, buvo pristatytas 2008 m. birželio 10 d. pasaulinėje konferencijoje WWDS. Ši versija buvo pagrįsta pirmojo įrenginio trūkumų ištaisymu ir funkcionalumo pagerinimu.

Kita patobulinta „Apple” išmaniojo telefono versija buvo „Iphone 3 GS”. Ji buvo pristatyta 2009 m. birželio 8 d. Pagrindinis skirtumas nuo pirmtako buvo 2 kartus didesnė operatyvioji atmintis, padidinta sparta, galimybė pasirinkti modelį su 32 GB vidinės atminties, „Iphone OS 3.0”, MMS, kopijavimo, iškirpimo ir įklijavimo funkcijos, filmų, vaizdo įrašų, muzikos, garso knygų siuntimas, SMS persiuntimas ir ištrynimas.

Pirmasis „Iphone 4” naudotojams pasirodė 2010 m. Atnaujinta operacinė sistema – „iOS”, galingas centrinis procesorius GS Apple A4, skystųjų kristalų ekranas su IPS matrica, kurio skiriamoji geba 640 × 960 taškų, kameros – 5 megapikselių ir 0,3 megapikselio.

Iphone 5 buvo pristatytas 2012 m. rugsėjo 19 d. Spalvos, kaip ir ankstesnėse versijose, yra juoda ir balta. Pagrindiniai naujojo modelio skirtumai nuo ankstesniųjų – 4 colių ekrano įstrižainė, o ne 3,5 colio, kaip anksčiau, ir operacinė sistema „iOS 6”.

2014 m. rugsėjį buvo išleisti legendiniai „Iphone 6” ir „Iphone 6 Plus” – jie visiems laikams pakeitė minimalų aukščiausios klasės išmaniojo telefono ekrano dydį – 4,7 ir 5,5 colio… Svarbiausi dizaino pokyčiai: labiau užapvalinti senosios kartos kampai, užapvalintas šoninių kraštų stiklas. Įjungimo mygtukas, anksčiau buvęs viršuje, perkeltas į šoninę briauną. Fotoaparatas išliko toks pat, tačiau su patobulintu jutikliu ir objektyvu.

2015 m. rugsėjo 9 d. buvo pristatyti „Iphone 6S” ir „Iphone 6S Plus”. Šie įrenginiai nuo savo pirmtakų skiriasi galingesne aparatine įranga, 2Gb atminties ekranu ir jėgai jautriu „3D Touch” ekranu. Namų mygtuke įdiegtas patobulintas „Touch ID 2.0” pirštų atspaudų skaitytuvas, leidžiantis beveik akimirksniu atlikti autorizaciją prietaise. Pagrindinė kamera yra 12 MP raiškos su galimybe filmuoti 4K vaizdo įrašus 30 kadrų per sekundę sparta.

2016 m. rudenį buvo pristatyti „Iphone 7” ir „Iphone 7 Plus”, kurie atrodo beveik identiškai ankstesnės kartos įrenginiams, tačiau atsirado naujų spalvų. Iphone 7/7 Plus pakeitė mygtuko „Home” mechanizmą, kuris, kitaip nei ankstesniuose modeliuose, neteko lietimui jautraus mechanizmo ir dabar yra visiškai jautrus lietimui; lietimui jautrią reakciją užtikrina telefono vibracija. Telefonai taip pat neteko analoginio ausinių lizdo.

Populiariausi 2021-2022 m. nauji „iPhone” telefonai yra „iPhone 13„, „iPhone 13 mini”, „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max”.

2022 m. rugsėjį pristatyta „iPhone 14” serija traukia naujomis spalvomis, galingu lustu ir palydovų palaikymu. Populiariausi modeliai yra „iPhone 14”, „iPhone 14 Plus”, „iPhone 14 Pro”, „iPhone 14 Pro Max”.

Naujovės turi tvirtą korpusą su apsauginiu sluoksniu ant ekrano, pagamintu iš „Ceramic Shield”. Tas pats keraminis stiklas naudojamas 13 serijoje, jis gerokai padidina ekrano tvirtumą ir garantuoja apsaugą kritimo atveju.

Išsirinkite savo „iPhone” iš „Apple” išmaniųjų telefonų asortimento.