Kaip įsirengti virtuvę?

Kaip įsirengti virtuvę?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Ne paslaptis, jog dažnai virtuvė yra laikoma tikrų tikriausia namų širdimi, ir visai ne be reikalo. Čia gimsta skaniausi ir kvapniausi patiekalai, o taip pat yra kuriami prisiminimai, kai kartu su visa šeima ar draugais yra užsiimama maisto ruošimu. Būtent dėl to virtuvę reikia įsirengti taip, jog ji ne tik tiktų prie likusio namų  interjero ir gražiai atrodytų, bet ir būtų funkcionali. Tad, jei įsirenginėjate būstą ar renovuojate seną virtuvę, šis straipsnis – kaip tik jums. Čia pateiksime keletą patarimų, kaip įsirengti šią namų erdvę taip, kad po to nepasigailėtumėte.

Pradėkite nuo plano

Visų pirmiausia, prieš įsigyjant bet kokius virtuvės baldus ar prietaisus, reikėtų turėti aiškų planą. Išmatuokite savo virtuvės erdvę ir pagalvokite, kokius darbus čia reikės atlikti, koks turėtų būti jų eiliškumas. Taip pat nustatykite, kokios formos bus nauja virtuvė: L formos, U formos, tiesi, su pusiasaliu ar baru, su sala ar lygiagreti, kuriose vietose bus kriauklė, gartraukis, šaldytuvas bei kiti neatsiejami virtuvės elementai. Rekomenduojame net nusibraižyti planą, kad galėtumėte aiškiai matyti, kurioje vietoje bus tam tikras elementas bei kiek grindų ploto jis užims.

Išsirinkite buitinę techniką

Paruošus planą, reikėtų įsigyti ir buitinę techniką, kuri bus virtuvėje. Rinkitės tokius prietaisus, kurie geriausiai atitiktų jūsų maisto gaminimo poreikius ir virtuvės dydį. Jei virtuvę renovuojate, pagalvokite, kokią turimą buitinę techniką reikėtų pakeisti nauja, o kokie prietaisai vis dar yra tinkami naudoti. Šaldytuvas, kaitlentė, orkaitė ir gartraukis – elementai, be kurių greičiausiai neapsieis nė vienas. Na, o jei virtuvėje yra pakankamai vietos, į pirkinių krepšelį verta įtraukti ir indaplovę. Tiesa, tiems žmonėms, kurie mėgsta derlių paruošti žiemai, gali itin pasitarnauti ir šaldiklis. Tokiu atveju kviečiame apsilankyti čia, kur rasite didelį šios buitinės technikos asortimentą geru kainos ir kokybės santykiu – https://pigu.lt/lt/buitine-technika-ir-elektronika/saldymo-iranga/saldikliai-saldymo-dezes.

Apsispręskite dėl virtuvinio komplekto

Virtuvinis komplektas yra tai, kas visai virtuvei suteikia daugiau estetikos ir dar daugiau funkcionalumo. Pirmenybę teikite tokioms spintelėms ar stalčiams, kurie būtų talpūs ir kuriuos būtų paprasta atidaryti bei uždaryti. Šiuo metu itin didelio populiarumo susilaukia stalčių bėgeliai su pritraukimu, ištraukiamos spintos ar kampinės spintelės. Taip pat apsvarstykite, iš kokių medžiagų turėtų būti pagamintas komplektas bei kokia turėtų būti jo apdaila. Priklausomai nuo turimų norų ir poreikių, virtuvės komplektai gali būti pačių įvairiausių spalvų: nuo šviesiausios baltos, kreminės iki pilkos, tamsiai mėlynos ar rudos, tad derinkite jį prie likusio interjero.

Investuokite į stalviršį

Tam, kad virtuvės komplektas puikiai atliktų savo funkciją ir greitai neprarastų savo pradinės išvaizdos, rekomenduojame investuoti į kokybišką stalviršį. Dažniausiai jis yra gaminamas iš laminuotos medžių drožlių plokštės, Compact HPL plokštės, lieto, dirbtinio akmens, kvarco ar granito plokštės. Pasidomėkite, kokiomis savybėmis pasižymi kiekvienas iš šių stalviršių, bei nusistatykite aiškų biudžetą, kiek jam norėtumėte skirti – tai padės nesunkiai išsirinkti sau priimtiniausią variantą.

Nepamirškite gero apšvietimo

Kadangi virtuvėje atliekami patys įvairiausi maisto ruošimo darbai, nuo produktų pjaustymo iki sausainių dekoravimo, geras apšvietimas yra būtinas. Jis ne tik visai erdvei suteiks daugiau estetikos, bet ir užtikrins didesnį saugumą, gaminant maistą. Įsitikinkite, jog virš viryklės, stalviršio ar valgomojo stalo būtų įmontuoti ar pakabinti šviestuvai, kurie suteiks reikiamą apšvietimą.

Taigi, tikimės, jog šiame straipsnyje radote naudingų patarimų ir idėjų, kaip įsirengti savo virtuvę. Nepamirškite, kad kiekvieno poreikiai gali būti skirtingi, tad įsiklausę į juos, nesunkiai sukursite savo svajonių erdvę, idealiai pritaikytą maisto gamybai.