Kur skaniai pavalgyti Maljorkoje? (I dalis)

Kur skaniai pavalgyti Maljorkoje? (I dalis)

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Vakarieniauti geriausiuose Maljorkos restoranuose yra nepakartojamas įvykis, ir visai nesvarbu kurioje konkrečioje Maljorkos dalyje randatės. Natūralūs ir tradiciniai Maljorkos skanumynai yra pasiekiami ir miesteliuose, kurortuose, sostinėje, kaimuose, kalnuose ir paplūdimiuose.

Kadangi kelionės į Maljorką metu norisi ne tik pasmaguriauti geriausio vietinio maisto, bet ir šiek tiek sutaupyti, tai nuspręsti kur vakarieniauti gali būti sudėtinga – čia tiek daug puikių užeigų ir restoranų, kuriuose maistas nėra brangus. Maljorkoje rasite ir senovinių kaimo tavernų ir prabangių miestietiškų restoranų, o tiems, kurie nuolat mėgsta būti prie vandens, labiausiai patinka Surf n‘ Turf stiliaus barai, esantys visai vandens – paplūdimiuose. Taigi, šiame straipsnyje pristatysime kelis Maljorkos restoranus, kuriuos tikrai norėsis aplankyti – kad būtų įdomiau, parinkome restoranus iš skirtingų Maljorkos dalių.

Restaurante Lua

Restaurante Lua yra Puerto de Soller miestelyje. Čia restoranas yra įsikūręs virš prieplaukos, tad vakarieniaujant galėsite stebėti malonius vaizdus – ideali vieta romantiškoms vakarienėms dviese stogo terasoje mėnesienoje (Lua portugalų kalba reiškia mėnulį).

Restorano viduje yra dvi valgymo salės, o lauko terasa atveria gražiausius Puerto de Soller vaizdus. Kai užsisakysite maistą, pamatysite, jog jis ne tik labai šviežias, bet ir visuomet įmantriai pateikiamas klientams, tad jus tikrai nustebins šio restorano originalumas.

Restorane dirba jauna komanda, kuri visuomet ieško naujovių ir didžiuojasi, galėdama savo klientams tiekti patį šviežiausią Viduržemio virtuvės maistą. Iš specialių patiekalų, tikrai norėtumėte paragauti ypatingai paruošto jūrinio karoso, daržovių kuskuso, ir šviežiai spautų 100% apelsinų sulčių.

Nors kaip ir daugelyje restoranų, čia kai kurie patiekalai turi būti užsakomi nors vieną dieną prieš atvykstant, tačiau atvykti ir mėgautis įmantriais patiekalais tikrai verta, kadangi nei vienas čia pietavęs dar neliko abejingas jūros vėžio troškiniui arba jūros gėrybių paeljai, kuriose vietoj ryžių galite išvysti labai smulkius makaroniukus – iš tiesų, labai gardu.

Anima Beach Club

Anima Beach Club užtikrins, kad būnant prie jūros kiaurą dieną, į savo kelionės į Ispaniją metu įsileistumėte ir šiek tiek kaimyninės Ibizos skonio – ten labai populiarūs nedideli, moderniai ir minimalistiškai atrodantys barai, esantys visai prie jūros. Taigi, paplūdimyje turėsite galimybę atsigerti tiek ir sveikų, tiek ir nelabai sveikų koktelių, čia nuolat koncertuos DJ‘ai ir galėsite ragauti patį skaniausią vietinį maistą.

Anima Beach Club patiks ne tik dėl skoningo, balto dizaino, bet ir dėl galimybės pavalgyti pigiai, skaniai ir lengvai – jūs būsite pavaišinti pačiomis geriausiomis salotomis Palmos mieste, o jeigu norėsite, galėsite užsisakyti sveikuolišką kokteilį ir užsisakyti patogų deginimosi gultą, kur Anima Beach Club jums šalia patiektų neribotą kiekį pačių šviežiausių vaisių.

Bi Bap restoranas

Įsikūręs Palmos mieste, Bi Bap restoranas labai sparčiai populiarėja ir įgauna reputaciją kaip vieną iš geriausių vietų mieste pavalgyti dėl itin šviežių, unikalių ir lengvų patiekalų. Tai vienas iš nedaugelio Maljorkos azijietiškų restoranų – praeitais metais jį čia įkūrė korėjietė Yang-Soon Kang. Restorano idėja buvo pasidalinti korėjietiškos virtuvės šedevrais tokioje šalyje, kur tai būtų tikrai vertinama. Ir ji tikrai neklydo, nes Bi Bap restorano populiarumas auga kaip ant mielių – čia valgo ir vietiniai, ir turistai.

Maistas yra lengvas, skanus, traškus, spalvingas ir neturi jokių pridėtinių maisto papildomų, tad daugelis vertina šio restorano patiekalus dėl naudos sveikatai. Nors daugiausiai pamatysite korėjietiškų patiekalų, visgi čia yra šedevrų ir iš Japonijos, Vietnamo, Kinijos. Restorano šūkis: „Viskas pagaminta su didele meile ir profesionalumu“.

Pats pavadinimas yra kilęs iš BiBimBap tradicinio patiekalo, kuris dažniausiai yra gaminamas su maišytais ryžiais ir maišytais patiekalais – taigi, pagrindinis patiekalas atrodo spalvingai. Sriubos čia tiesiog spindi šviežiomis daržovėmis, o užkandžiai yra sveiki, sotūs ir labai traškūs. Kai kurie vakarienės patiekalai yra gaminami ant karštų akmenų, tad čia tikrai ideali vieta, jeigu norite romantiškai pavakarieniauti dviese.

Ca Na Chinchilla

Tai vieta, kuri patiks kiekvienam gurmanui. Palmos centre esantis nedidukas restoranas jus nustebins gausybe pramogų: čia rasite ir vyno parduotuvėlę, gausybę skanių ir niekur kitur nematytų delikatesų, barą su išskirtiniais gėrimais ir pastovius gyvos muzikos koncertus – ir visa tai po vienu nedideliu stogu. Gerai, kad yra ir lauko terasa, kurioje sekmadieniais tikrai šaunu atsipūsti.

Jeigu užsukote į Palmą savaitgalį, tuomet Ca Na Chinchilla tikrai turite apsilankyti nors vienai vakarienei. Negana to, čia tikrai rasite ir puikių suvenyrų, kadangi galėsite įsigyti vietinių vynų, išskirtinių ispaniškų sūrių, puošnių aliejų ir kitų vietoje gaminamų produktų. Kalbant apie pačio restorano meniu, jus tikrai nustebins paprastumas – rūkyta žuvis, sardinos, daktariški kumpiai, dešrelės su sūriu, ir vasaros specialūs patiekalai, pavyzdžiui, Gazpacho.

Specialusis virtuvės patiekalas yra Mahi-Mahi – tai rūkyta delfininė žuvis, kuri puikiai tinka su salotomis, pomidorais, druska, svogūnais, alyvų aliejumi ir Modenos balzaminiu actu.

Tai restoranas su labai draugiška ir jaukia aplinka, tad čia visuomet galite atvykti, jeigu norite pabūti atpalaiduojančioje aplinkoje su savo draugais, o galbūt ir užmegzti naujų pažinčių. Čia rasite labai platų vyno pasirinkimą, o bent kartą per savaitę yra rengiamos „Catos“ – tai vyno degustacijos šventė, kurios metu ne tik paragausite gausybės skirtingų vynų, bet ir sužinosite nemažai apie vietinius vynus iš pasikausčiusių ekspertų lūpų!

Autorius – Tadas Klimaševskis
Iliustracija – fotolia.com

https://www.ollex.lt/paslaugos/Automobiliu-nuoma