Praktiški patarimai kaip išsirinkti gerą šaldytuvą

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt
Išsirinkti gerą šaldytuvą nėra lengva užduotis. Tenka susipažinti su daugybe naujovių, pirmą kartą susidurti su įdomiais ir neaiškiais parametrais. Tačiau tai tikrai nėra misija neįmanoma, svarbiausia, jog yra iš ko rinktis, nes asortimentas didžiosiose el.parduotuvėse tikrai įspūdingas, pvz: https://www.b-a.eu/c1486/Saldytuvai-ir-saldikliai Tinkamai sudėliojus akcentus, kas svarbu, galima išsirinkti geriausią, poreikius atitinkantį šaldytuvą. O kad tai padaryti būtų lengviau, dalinamės keliais praktiškais patarimais.
Vieta virtuvėje
Virtuvė nėra guminė, joje yra tiek vietos, kiek jos yra. Todėl pirmiausia reikia išsimatuoti vietą, kur bus statomas šaldytuvas ir sužinoti koks didžiausias čia gali tilpti. Nepamirškite ir šaldytuvo aukščio, tai ne ką mažiau svarbus parametras nei plotis ar gylis. Jei šeimoje aukštaūgiai, tuomet aukštas šaldytuvas yra patogus, tačiau jei įsigyjate tokį aukštą šaldytuvą ir negalite pasiekti viršutinių dviejų lentynėlių, tuomet tai tikrai sukelia nepatogumų.
Talpa
Renkantis čia šaldytuvus b-a.eu rekomenduoja nepamiršti, jog to paties dydžio šaldytuvai gali būti skirtingos talpos. Atkreipkite dėmesį, jog vienuose šaldytuvuose yra didesnė šaldytuvo, kituose šaldiklio talpa. Taigi turite įvertinti ar jums reikalingas tik simbolinis, nedidelis šaldiklis ir daugiau vietos skirti šaldytuvui, ar tiek šaldiklis, tiek šaldytuvas yra vienodai svarbus ir turi būti abu dideli. Svarbu paminėti ir tai, kad įmontuojamų šaldytuvų talpa yra mažesnė už pastatomų. Juk įmontuojami papildomai apdirbami, taigi jų apdaila užima daug naudingas vietos. Jei norite kuo didesnio šaldytuvo, turėtumėte rinktis pastatomą.
Triukšmingumas
Šiuo metu itin akcentuojamas šaldytuvo triukšmingumas ir kuo mažesnį triukšmą skleidžiantys yra pristatomi kaip geriausi, ir, žinoma, tuo pačiu dažniausiai brangiausi. Todėl gerai pagalvokite ar jums šaldytuvo triukšmingumas yra itin aktualus. Visų pirma, joks šiuolaikinis šaldytuvas nedirba taip, kad šalia jo nebūtų įmanoma susikalbėti, tad kalba eina tik apie kelis papildomus decibelus. Jei virtuvė yra atskirame kambaryje, su uždaromomis durimis, šaldytuvas gali būti ir ne tas reklamuojamas tylusis, nes jo vienaip ar kitaip negirdėsite būdami kitame kambaryje. Tačiau jei gyvenate studijoje, kur virtuvė sujungta su poilsio kambariu, kuriame ir miegate, tuomet triukšmingumas yra itin aktualus. Tokiu atveju rinkitės kuo tylesnį, o siekiant papildomai sumažinti šaldytuvo vibraciją ir skleidžiamą triukšmą, galima įsigyti specialų antivibracinį kilimėlį.
Automatinis atitirpinimas
Didžiausias kiekvienos šeimininkės siaubas – apšerkšnijęs šaldytuvas, ledais pasidengusios šaldiklio sienelės. Toks šaldytuvas reikalauja nuolatinės priežiūros, t.y. atlaidinimo, nes apšalęs šaldytuvas turi daug daugiau dirbti, kad palaikytų tolygią temperatūrą, o tai reiškia, kad jis sunaudoja daugiau energijos. Laimei, šiuolaikiniai šaldytuvai dažniausiai turi taip vadinamą „no frost“ funkcionalumą, automatinį atlaidinimą ar kitą funkciją, kuri apsaugo šaldytuvą nuo apšerkšnijimo ir apie jo atlaidinimą galima pamiršti amžiams. Toks šaldytuvas yra ir ekonomiškesnis, nes sunaudoja daug mažiau elektros energijos nei senesnės kartos šaldytuvai.