Vėsūs kokteiliai karštą vasaros dieną


Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Atėjus karštesniems orams norime atsigaivinti. Tuomet mus traukia įvairūs kokteiliai ir kiti šalti gėrimai. Ledukai stiklinėje ir per šiaudelį siurbčiojamas skanumas leidžia atsikvėpti ir atšviežinti mintis. Pasidomėkime, kuo gi galime nustebinti save ir draugus, kai norisi gaivumo.

Pradėkime: receptai ir kokteiliai. Tikriausiai įdomu būtų vieną kokį pasigaminti? Ką pasakytumėte apie „Mojito“? Turbūt norėtumėte tokiu pasimėgauti? Pagrindine ypatybe, kuria šie kokteiliai pasižymi, galima laikyti gaivumą. Žinoma, skonis taip pat susilaukia diskusijų. Kai kas jį apibūdina kaip egzotišką. Štai kokių ingredientų jums reikės nusipirkti: žaliųjų citrinų, mėtų, šviesaus romo, sodos, rudojo cukraus bei cukraus pudros. Atkreipiame dėmesį, jog mėtos turi būti šviežios, o tai tikrai nėra iššūkis jei turite savo sodą. Šie kokteiliai gaminami naudojant grūstuvėlį (su juo stiklinėje trinamos mėtos) bei trintuvę (su ja ledas pavirsta ledukais). Savaime aišku, jog neapsieisite be stiklinės ir šaukštelio. Pastarasis skirtas maišymui.

Dabar – apie patį gamybos procesą. Pasiimkite stiklinę (talpa nuo 250 iki 300 ml). Rekomenduojami kuo storesnio stiklo kraštai. Įdedami maždaug 5–6 mėtų lapai. Tada įberiama pora šaukštelių rudojo cukraus. Po to ateina eilė į rankas paimti grūstuvę. Su ja stiklinės turinys smarkiai trinamas (tol, kol iš mėtų lapelių išsiskirs kažkas panašaus į sultis). Tuomet reikia dėti smulkinto ledo bei šaukštelį cukraus pudros. Įpilama 50 ml romo bei truputis sodos. Viskas atsakingai išmaišoma. Papuošimui tinka citrinos skiltelė bei mėtos lapai. Belieka palinkėti skanaus.

Žinoma, ne visus vilioja kokteiliai. Kai kuriems žmonėms pirmoje vietoje tokie šali gėrimai kaip kava. Atšaldytas espresso ar kava su ledu… Skamba pasakiškai. O ir pagaminti nėra sudėtinga. Pavyzdžiui, minėtoji šalta espresso kava paruošiama visai nesunkiai. Kava atvėsinama, tada dedama į šaldytuvą ir laikoma, kol atšąla. Toliau – pagal skonį. Jei norite pagardų, puikiai tiks cinamonas ar vanilė. O taip pat galima paprasčiausiai užšaldyti kavą ledukų formelėje ir įsimesti į stiklinę su pienu.

Taigi, skanūs šalti gėrimai paruošiami nesunkiai ir gali nudžiuginti jus pačius ar į svečius atėjusius draugus.