Lietiniai blynai. Lietuviški

Lietiniai blynai. Lietuviški

Recepto autorius: Dalios svetainė

Per Užgavėnes arba ramius savaitgalio pusryčius/pietus būtina pasilepinti mėgiamais blynais. Nepasakosiu, kad šie yra tobuli, kad patys skaniausi pasaulyje, kad niekas dar nėra tokių valgęs anei matęs 🙂 Universalūs, paprasti, bet oi kokie neprasti ir, kas ne mažiau svarbu, lietuviški lietiniai blynai. Esminis dalykas čia, mano įsitikinimu, yra nenaudoti jokio aliejaus kepant, tik, kaip šaltinyje rašoma – lašinių gabaliuką (ar bent jau kokybišką sviestą, kas irgi labai pasiteisina). Tuomet lietiniai iškeps plonyčiai, nepersisunkę riebalais, su tuo vos juntamu nepakartojamu lašinukų prieskoniu. Tokius vaikystėj namie valgydavom… Kas baidosi lašinių skonio, su sviestu išeis irgi labai gardūs, tik truputį riebesni lietiniai blynai. Puiki receptūra ir gamybos būdas iš N. Marcinkevičienės knygos.

Lietuviškiems lietiniams blynams reikės:

  • 1,5 stiklinės kvietinių miltų
  • 4 kiaušinių
  • 3 stiklinių vandens ar pieno
  • druskos
  • lašinukų kepimui (ar sviesto)

Trynius išplakame su druska, į dubenį supilame miltus, įpilame vandens ar pieno (aš pyliau ir vieno, ir kito) ir viską gerai išplakame. Praskiedžiame likusiu pienu ar vandeniu, kad tešla lengvai bėgtų nuo šaukšto ir sumaišome su išplaktais baltymais.
Keptuvę įkaitiname, ištriname lašinių griežinėliu ir plonai pilame paruoštą tešlą, sukant keptuvę, kad vienodai pasiskirstytų.
Iškeptus lietinius dedame į dubenį (karščiui atsparų) ir kiekvieną pertepam sviestu ar lašinukų padažu. Dubenį su lietiniais pusvalandžiui šaunam į orkaitę (šaltinyje patariama stumti į krosnį). Galima iš abiejų pusių apkepusius lietinius apibarstyti cukrumi ir sulankstyti arba naudoti tokį įdarą, kokio širdis geidžia. Ar paprasčiausiai nedėti jokio įdaro ir nesutepti sviestu ar kitu padažu, o tiesiog tokius lietinius užsigerti pienu, arbata, gilių kava. Skanaus 🙂

Šaltinis: N. Marcinkevičienė „Metai už stalo“, 2009 m.
 
Lietiniai blynai. Lietuviški
Lietiniai blynai. Lietuviški