5 naudingi patarimai, kaip prižiūrėti kavos aparatą

5 naudingi patarimai, kaip prižiūrėti kavos aparatą

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Nė dienos be kavos – daugelio žmonių gyvenimas sukasi aplink šį aromatingą juodą gėrimą. Tad ir kavos aparatas namuose paprastai naudojamas bent vieną ar kelis kartus per dieną. Dėl naudojimo dažnio kavos aparatas gali labai greitai susidėvėti. Norint to išvengti, labai svarbu žinoti, kaip tinkamai jį prižiūrėti, kaip su juo elgtis ir į ką atkreipti dėmesį. Be to, gerai prižiūrimas kavos aparatas garantuoja geros kokybės  gėrimą.

Enjoy meistrai dalinasi 5 paprastais, bet ne prastais patarimais, kurie padės jums prižiūrėti savo kavos aparatą.

Tinkamai naudokite kavos aparatą

Kadangi dažnai naudojamas kavos aparatas greitai nusidėvi, svarbu jį tinkamai naudoti ir taip prailginti jo amžių. Puikus pavyzdys yra tinkamo vandens ir kavos kiekio naudojimas kiekvieną kartą. Geriau užpildyti vandens rezervuarą sklidinai, nei pritrūkti. Jei nepakanka vandens, siurblys pritraukia oro į sistemą. Panašiai ir su kava, jei kavos nebus pakankamai, malūnėlis suksis vakuume ir patieks jums silpną gėrimą.

Susipažinkite su kavos aparatu

Būtina skirti laiko, kad perskaitytumėte vartotojo vadovą. Taip pat galite pasinaudoti proga sužinoti apie tinkamą kavos aparato įrengimo vietą. Iš tiesų, daugelis žmonių kavos aparatą stato šalia viryklės. Tačiau nuo viryklės sklindantis karštis gali neigiamai paveikti kai kuriuos kavos aparatų komponentus.

Išjunkite aparatą, kai šis nenaudojamas

Daugelis šiuolaikinių kavos aparatų išsijungia automatiškai po kelių minučių neveikimo. Ši funkcija skirta ne tik taupyti energiją, bet ir prailgina prietaiso tarnavimo laiką. Tai sumažina prietaiso naudojimo dažnumą ir leidžia jam visada veikti taip, lyg jis būtų ką tik įsigytas.

Jei jūsų kavos aparatas neturi tokios funkcijos, išjunkite rankiniu būdu, kai baigėte juo naudotis. Tokiu būdu jūsų prietaisas suvartos mažiau elektros energijos ir ilgiau išliks tarsi naujas.

Reguliariai valykite aparatą

Daugelis žmonių kavos likučius per ilgai palieka kavos aparato dėkle. Tai ne tik nesveika, bet ir skatina pelėsio atsiradimą, o dėklo dugne susidaro glitus, nemalonus sluoksnis, kurį vėliau būna sunku pašalinti. Be to, nevalomas aparatas pradeda skleisti nemalonų kvapą.

Įvairios prietaiso dalys yra palankios pelėsių ir tam tikrų rūšių bakterijų vystymuisi, ypač kuomet nevalomos. Nors paprastai tai nesukelia ligų, tačiau higieniškiau reguliariai valyti kavos aparatą. Tai galite padaryti rankomis, naudodami vandenį ir švelnų ploviklį. Kai kuriuose kavos aparatuose yra nuimamos dalys, kurias galite įdėti į indaplovę.

Kiekvienas aparatas turi savo valymo rutiną, tad perskaitykite naudotojo vadove, ką būtina išvalyti kasdien, kurias dalis reikia išvalyti kartą per savaitę ar mėnesį.

Nepamirškite nukalkinimo procedūros

Daugelis žmonių kavos aparatams naudoja vandenį iš čiaupo. Tačiau toks vanduo yra kietas ir turi kalkių. Pradėjus virti, kalkės nusėda prietaiso viduje. Tai kelia daug problemų, kenkia kavos skoniui ir gali užkimšti siaurus kanalus. Norint atsikratyti apnašų, būtina naudoti nukalkinimo produktus. Kavos ruošimo aparatai turi specialias procedūras nukalkinimui, tad tereikia sketi instrukcijas.

Norint išvengti kalkių ir nuosėdų, geriau būtų naudoti filtruotą, minkštą vandenį. Jį galima įsigyti iš parduotuvės arba galima naudoti specialius vandens filtrus namuose.

Ir pabaigai. Trumpai tariant, kad ir kokį kavos aparatą įsigytumėte, jo veikimas labai priklauso nuo jo priežiūros. Norėdami visada mėgautis gera kava, turėsite prižiūrėti savo kavos aparatą. Jei tai atliksite kruopščiai ir atsakingai, galėsite mėgautis savo kavos aparatu daugelį metų tarsi šis būtų ką tik iš parduotuvės.