Ką daryti su skruzdėlėmis virtuvėje?
Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt
Skruzdėlės patenka į virtuves pro langų, durų angų ar grindų plyšius ieškodamos trupinių ant jūsų stalo, kurie galėtų papildyti jų pačių kolonijos maisto ir vandens tiekimą.
Jei instinktyviai panaudojote laikraštį ir pritrenkėte skruzdę ant virtuvės stalo – dar ne laikas džiaugtis. Vienos skruzdės sunaikinimas virtuvėje nėra problemos sprendimas: ten, kur yra viena skruzdė, netoliese paprastai yra visa kolonija, ir kiekviena skruzdėlė palieka chemikalų, vadinamų feromonais, pėdsaką, kuris pritraukia tos rūšies skruzdes esančias netoliese. Kol neišnaikinsite skruzdžių kolonijos, kurioje gyvena kiaušinėlius dedanti karalienė, kolonija toliau dauginsis ir siųs į jūsų namus papildomų skruzdžių darbininkių, kad gautų nemokamų gaiviųjų gėrimų bei užkandžių nuo jūsų virtuvės stalviršių, kriauklių ir spintelių.
Kad skruzdžių naikinimas būtų efektyvus, jums reikalinga strategija.
Raskite įėjimo vietą
Kelias minutes stebėkite skruzdėles virtuvėje, kad sužinotumėte, iš kur jos ateina – ar tai būtų įtrūkimai virtuvės grindyse, ar suskeldėjęs tinkas palei palangę, ar įskilęs lango rėmas, ar mažos skylės virtuvės spintelėje, pritvirtintos prie išorinės sienos. Skruzdžių naikinimo pastangas nukreipsime į jų įėjimo tašką, todėl dar neužsandarinkite jo.
Raskite skruzdėlyną
Palaukite, kol skruzdėlės su trupiniais išeis pro plyšį, ir išėję iš virtuvės pabandykite pašnipinėti, kur jos eina. Stebėdami jų judėjimą, jūs pateksite tiesiai į vietą, kuriame gyvena likusi kolonija.
Skruzdėlynas gali būti lauke (pvz., ant žemės, medyje) arba viduje (pvz., drėgmės pažeistoje sienoje ar spintelės tuštumoje) ir paprastai bus panašus į nuolaužų ar sunykusių lapų krūvą.
Sunaikinkite koloniją tiesiogiai
Jei lizdą rasite lauke, sunaikinkite jį lauko neatbaidančiu insekticidu. Skirtingai nuo repelentų, kurie atbaido vabzdžius ir priverčia koloniją pasklisti ir persikraustyti kitur, neatbaidantys insekticidai nenukreips jūsų kenkėjų – kitaip tariant, skruzdėlės gali praeiti per tokio tipo insekticidus nežinodamos, kad buvo paveiktos nuodais.
Jei skruzdėlyną rasite patalpų konstrukcijoje, pavyzdžiui, sienos tuštumoje, tiesiai ant lizdo užtepkite labai ploną boro rūgšties miltelių sluoksnį, kad sunaikintumėte viduje esančias skruzdėles. Nors skruzdėms tai mirtina, balti boro milteliai yra mažai toksiškas produktas žmonėms. Laikykite likusius miltelius vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Tada naudokite dulkių siurblį su siauru žarnos antgaliu, kad pašalintumėte fizinį lizdą iš sienos tuštumos, ir nedelsdami išmeskite dulkių siurblio maišelio turinį lauke. Dar kartą užtepkite boro rūgšties į tuščią vietą ir pašalinkite bet kokius sienos pažeidimus užsandarindami ją.
Kolonijai sunaikinti naudokite masalą
Jei nerandate skruzdėlyno arba nenorite jo naikinti patys, galite sunaikinti koloniją parduotuvėje įsigytais spąstais – masalu arba namine skruzdžių gaudykle, susidedančia iš mažo, sandaraus plastikinio indo, užpildyto su vienu arbatiniu šaukšteliu borakso ir ketvirtadaliu puodelio kukurūzų(ar kito saldaus) sirupo.
Spąstus pastatykite kuo arčiau jų patekimo į virtuvę vietos, kad skruzdėlės kuo greičiau rastų masalą. Įėjusios skruzdės darbininkės, nuodingą masalą spąstuose neš atgal į savo koloniją, kad pamaitintų karalienę ir jos jauniklius bei taip per kelias dienas išžudys visą koloniją.
Paskutinis žingsnis arba ką daryti, jei nepavyko?
Jei viskas pavyko puikiai, tuomet paskutinis žingsnis – užsandarinti vietas, pro kur patekdavo skruzdės. Taip bus užkirstas kelias ateityje kitai skruzdžių kolonijai atrasti kelią į jūsų namus ir virtuvę.
Tam tikri skruzdžių tipai dėl savo fizinių savybių ar dėl to, kaip kuria savo kolonijas, yra labiau atsparūs išvardintiems metodams, nei kitos skruzdės. Tad jei viską padarėte, o skruzdės vis dar karaliauja jūsų virtuvėje – kvieskite kenkėjų naikinimo specialistus, kuri atpažins skruzdes, ras jų koloniją ir išnaikins.