Kaip laikyti šviežius maisto produktus


Ruošiant valgį reikia visada laikytis recepte nurodytų proporcijų. Tada sunaudosite mažiau produktų ir nebus maisto likučių, kurie greitai genda.
Labai svarbi produkto kokybė, todėl nepatariama be reikalo pirkti šviežių produktų atsargai.
Mėsą reikia išpakuoti, įtrinti aliejaus bei prieskonių mišiniu (tik nesūdyti) ir sudėti į tinkamą indą. Lentynėlėje arčiausiai šaldiklio laikyti ne ilgiau negu 5 dienas. Žalią maltą mėsą, jeigu tai įmanoma, patartina suvartoti tą pačią dieną, kai pirkote arba padalinti į porcijas, suvynioti į skaidrią maistinę plėvelę ir užšaldyti.
Žuvį ruošti tik šviežią. Išskirtiniais atvejais, žuvį galima įtrinti citrinos sultimis ir aliejumi, dėti į maišelį, apdėti ledo kubeliais ir laikyti lentynėlėje arčiausiai šaldiklio. Jeigu dažnai keisite ledą, žuvį galima laikyti 3 dienas. Visas užšaldytas žuvis reikia atšildyti pamažu, išskyrus paniruotą žuvį.
Žalumynus ir lapines salotas reikia suvilgyti ar apipurkšti vandeniu ir sudėti į polietileno maišelį. Maišelį paimti už viršaus, kelis kartus apsukti ir surišti, kad jis būtų išsipūtęs kaip balionas. Maišelį su žalumynais ir salotomis laikyti daržovių skyriuje šaldytuve, suvartoti per savaitę.
Pieno produktai dažniausiai būna pasterizuoti, todėl šaldytuve juos galima laikyti net 5 dienas. Kad atvirame pieno pakelyje neįgautų kitų produktų kvapo, jį galima supilti į stiklainį ir uždaryti dangteliu.