Kaip tinkamai valdyti sandėlį?


Tinkamas krovinių ar prekių sandėliavimas yra viena svarbiausias logistikos proceso etapų. Dažnai sandėliuose yra saugomos įvairios žaliavos, dalys, pagaminti produktai, todėl logistika yra vykdoma tiek sandėlio viduje, paruošiant krovinius pervežimui, tiek išorėje, kai numatytos prekės ar krovimai yra pristatomi į paskirstymo vietą. Tam, kad šie procesai nesustojamai efektyviai veiktų, reikalingas tinkamas sandėlių valdymas ir administravimas.

Sandėliavimas apima visus logistikos etapus, pradedant prekių priėmimu, baigiant išsiuntimu. Jis padeda sumažinti vartojimo ir gamybos neatitikimus, gerinti aptarnavimo kokybę ir sumažinti transportavimo kaštus. Jau neįsivaizduojamas sandėlio valdymas be papildomų paslaugų sistemos, kai yra organizuojamas dalinis prekių surinkimas ir pakavimas, brūkšninių kodų įrašymas ir informacijos apie užsakymo būklę teikimas skaitmeniniu būdu.

Šiuolaikinės IT technologijos padarė tikrą perversmą logistikos srityje ir organizuojant sandėliavimą ir visą vidinę sandėlio logistiką, todėl dauguma darbų yra atliekami itin greitai ir efektyviai, žymiai sumažinus klaidingų užsakymų vykdymo tikimybę. Išmaniomis sandėlio valdymo sistemomis besinaudojanti įmonė įgauna konkurencinį pranašumą, lyginant su kitomis tos pačios nišos įmonėmis, padidina pelną ir įgyvendina ilgalaikius strateginius verslo plėtros tikslus. Išmani sandėlio valdymo sistema padeda vienu metu valdyti atsargas ir klientų užsakymus Just-in-timerežimu.

Efektyviai valdomas sandėliavimas padeda išspręsti logistikos problemas, tokias kaip prekių ar žaliavų gavimas ir pirkimas realiu laiku. Todėl svarbu yra kuo tiksliau suplanuoti žaliavų gavimą, kad jas sandėliuojant, gamybos darbai nesustotų. Taip pat svarbus yra ir atsargų valdymas, kuris tiesiogiai veikai įmonės veiklos pelną, nes padeda grąžinti investuotas lėšas. Jei jos bus valdomos neatsakingai ar netvarkingai tuomet įmonės grynųjų pinigų cirkuliacija sustos, o kai kuriais atvejais, įmonės patiria ir bankrotą.