Kas yra 3PL logistika?

Kas yra 3PL logistika?

Šiuolaikinės gamybos tempai ir vis auganti įvairių prekių paklausa kelia vis didesnius reikalavimus logistikos ir krovinių pervežimo sistemoms. Tinkamai suvaldyti didėjančius srautus padeda 3PL logistika. Kitaip tariant, tai yra logistikos veiklos ir valdymo perdavimas specializuotai įmonei.

3PL išsišifruoja kaip trečiosios šalies logistika. Ji atsiranda tuomet, kai įmonėms reikia pagalbos, organizuojant transportavimo, sandėliavimo paslaugas ir tvarkant su tuo susijusius įvairius dokumentus. Dažniausiai trečiųjų šalių logistikos (3PL) paslaugos apima prekių priėmimą; sandėliavimą ir skirstymą; transportavimą; sąskaitų išrašymą; informacijos valdymą; muitinės paslaugas; užsakymų tvarkymą.

Klientų aptarnavimas vykdomas tiesiogiai, tuo įprastai naudojasi viena mažmeninė įmonė ar vartotojai arba kelios mažmeninės įmonės ir vartotojai vienu metu. Taip pat 3PL paslaugų teikėjai aptarnauja ir paskirstymo centrus, tai vyksta tuomet, kai yra vykdoma tarptautinė prekyba. Pasisamdžius 3PL logistikos teikėjus, galima gerokai sumažinti sandėlių eksploatavimo išlaidas, nes viskas už jus bus padaryta ir neteks nerimauti dėl vėlavimų pristatant jūsų paruoštą produkciją.

Yra skirtingų rūšių 3PL teikėjų: standartiniai, paslaugų vykdytojai, prisitaikantys prie užsakymų ir vykdantys pagrindines užsakovų funkcijas. Taigi jei jūsų verslui reikia tik paimti prekes iš tiekėjo, supakuoti, sandėliuoti ir pristatyti pirkėjui, jums tiesiog pakaks standartinio 3PL paslaugos tiekėjo. Tačiau jei jums reikia išplėstinių paslaugų, tokių kaip: krovinių paieška, sudėtingų pristatymų organizavimas, specifinių produktų pakavimas ir specialios apsaugos sistemos kūrimas, tuomet jums vertėtų kreiptis į 3PL paslaugų vykdytojus. Jei norite savo logistiką pilnai perduoti logistikos įmonei tuomet rinkitės prisitaikančius prie užsakovų 3PL specialistus. Aukščiausio lygio 3PL teikėjai vykdo pagrindinės užsakovų funkcijas. Tad jums tereikia įvertinti savo įmonės pardavimų srautus ir pasirinkti tinkamiausio tipo 3PL paslaugų teikėjus.