Kas yra rekuperacija?

Kas yra rekuperacija?

Daugeliui kyla klausimų kas yra rekuperacija, tačiau tie žmonės, kurie savo namuose jau mėgaujasi jos privalumais, puikiai žino, koks šaunus dalykas yra energijos taupymas, kai jos gali sutaupyti net iki 70-80 %. Kaip tai vyksta? Visų pirma, jums reiktų įsigyti rekuperatorių, t.y. tokį mechaninės ventiliacijos įrenginį, kuris jums padės ne tik sutaupyti, bet ir pagerins namų orą jį sumaniai keičiant lauko oru ir neprarandant šilumos. Taip iš patalpų šalinamas oras šilumokaičio pagalba nesusimaišo su lauko oru, o yra pašildomas ir taip jūsų namai net ir ventiliuojami išlieka šilti.

Rekuperacijos procesą paprasčiau galima įvardinti kaip mainų tarp tiekiamo ir šalinamo oro srautų užtikrinimą. Taigi kaip ši sistema veikia? Patalpose yra įrengiami oro pritekėjimo ir šalinimo ortakiai ir sumontuojamas vėdinimo įrenginys. Šviežias oras iš lauko yra tiekiamas į patalpas, o užterštas oras yra surenkamas ir šalinamas taip, kad nesusimaišytų su tiekiamu oru. Iš lauko tiekiamas oras yra išvalomas. Taip perduodama iš patalpų šalinamo oro šiluma, todėl taupoma oro pašildymui reikalinga energija. Papildomai pašildytas oras yra tiekiamas į patalpas, taigi rekuperacijos dėka galima sutaupyti nemažai šilumos, jos neprarandant.

Norint reguliariai vėdinti savo gyvenamąsias patalpas, rekuperacija yra būtina, nes jei veiks vien vėdinimo sistema be šilumos sugrąžinimo, tada jūsų namuose gali padidėti drėgmė ir atsirasti pelėsis, kurį bus labai sunku ir brangu išnaikinti.

Mitas tai, kad rekuperacija yra reikalinga tik šaltuoju metų laiku. Ji puikiai veikia ir vasarą, nes taip padeda sureguliuoti cirkuliuojamo oro temperatūrą ir apsaugo jūsų namus nuo perkaitimo. Rekuperacijos efektyvumas ir nauda pasijunta tuomet, kai kvėpuodami sveiku oru, jūs išliekate žvalūs, mažiau sergate kvėpavimo ar alerginėmis ligomis, o ilgiau naudojantis šia sistema, galite ir visai pamiršti apie tokias sveikatos problemas.