Daržovių ir gėlių sėklos

Daržovių ir gėlių sėklos

Lietuvoje parduodamų daržovių sėklų pasirinkimas turi būti pritaikytas lietuviškam klimatui. Renkantis sėklas rekomenduojama rinktis iš patikrintos, geros kokybės sėklų asortimento.

Daržovių sėklos internetu

Daržovių ir gėlių sėklas šiandien galima įsigyti internetu, kur jų yra platus pasirinkimas. Nesvarbu, kokios profesijos atstovas jūs butumet, jeigu mėgstate auginti daržoves, įsigyti visada galite internetu kokybiškų ir nebrangių daržovių ir gėlių sėklų. Geros kokybės sėklos užtikrins gerą derlių, patirsite nuostabų malonumą sodininkystėje ir norėsis kartoti kasmet.

Prieskonių sėklos

Prieskonių sėklos yra labai perkamos ir naudojamos maisto produktams, sriuboms, kepsniams, salotoms pagardinti, suteikia savitą skonį, aromatą gaminant maistą. Turi daug gydomųjų savybių, prieskoniniai augalai praverčia gydant ligas, o sveikiems žmonėms padeda apsisaugoti nuo ligų, pvz., padeda palaikyti žarnyno mikroflorą ir geras antioksidantų šaltinis.

Gėlių sėklos

Mūsų sodus,  sodybas puošia įvairios gėlės, žalumynai džiugindami mus visus metus. Sodinant gėles reikia žinoti, kokias sėklas, kokiame dirvožiamyje ir kada jas sėti arba sodinti. Užsiauginti žalumynų ar gėlių galima ir ant palangės. Sausio viduryje sėjamos gėlės, kurių ilgas vegetacijos laikas, veliau sėjamos kitų rūšių sėklos.

Jeigu esate sodininkas mėgėjes, ar dar tik atrandate šį hobį, rekomenduojama sėklas įsigyti iš specelizuotų sėklų parduotuvių. Parduotuvės darbuotojas jums visada patars apie prekę, jos sudetį ir kokiame dirvožemyje geriausia sodinti. Didelę paklausą turi daugemetės daržovės, joms mažiau reikia priežiūros, o derliumi mėgautis kelis metus. Pvz.:

  • rūgštynės – daugemetis augalas, turintys daug vitaminų.
  • Krienų sodinimui reikia tik šaknelės sėklos, o derlių galima imti kiekvienais metais.
  • Rabarborai pasodinti gerai auga , tinka ne tik valgyti, gaminti pyragus, bet ir patalpai papuošti.
  • Pasodinti šparagai savo derlių, duoda tik trečiaisiais metais po sodinimo. Jie gali augti nuo 15-20 metų, juose daug vitaminų.