Kodėl taip dažnai yra pasirenkamos plaukiojančios grindys?

Kodėl taip dažnai yra pasirenkamos plaukiojančios grindys?

Plaukiojančių grindų pavadinimas atsirado iš jų montavimo specifikos. Įrengiant šias grindis, jos elementai yra tik sujungiami tarpusavyje, tačiau danga nėra tvirtinama prie pagrindo. Toks paprastas montavimo būdas, kurį gali atlikti net nepatyręs šioje srityje žmogus, nėra vienintelis šių grindų privalumas. Aptarkime, kokia dar šių grindų nauda ir kodėl plaukiojančios grindys  tokios populiarios.

  • Platus medžiagų pasirinkimas

Plaukiojančioms grindims galima naudoti net keletą medžiagų. Tam tinka trisluoksnės parketlentės, laminatas, kamštinė danga, vinilinė danga. Visų šių dangų dydžių, spalvų ir faktūrų pasiūlos gausa leidžia sukurti įvairiausio dizaino grindis.

  • Lengvas montavimas

Plaukiojančių grindų įrengimui nereikia specialių įrankių, žinių ar įgūdžių. Pasidomėjus, jas sumontuoti gali pats naudotojas, o ne profesionalūs meistrai.

  • Ekonomiška

Medžiagų kaina priklauso nuo to, kokios rūšies grindis ketinate montuoti. Bet kuriuo atveju, tiek trisluoksnio parketo, tiek laminato pasiūloje galima rasti puikių kainos ir kokybės santykio gaminių. Be to, nereikalingos papildomos priemonės, tokios kaip klijai, varžtai ar įrankiai. Taip vėlgi sutaupomos papildomos išlaidos.

  • Korekcijų galimybė

Kitaip, nei pavyzdžiui, suklijuotoms grindų plytelėms, plaukiojančioms grindims galima atlikti korekcinius darbus. Pastebėjus montavimo trūkumus ar dėl aplinkos poveikio atsiradusias problemas, galima lengvai ištaisyti išardžius dalį laminato ir jį pakeisti nauju.

  • Daugkartinis panaudojimas

Plaukiojančias grindis galima išardyti ir tą pačią dangą sumontuoti kitoje vietoje. Tai naudinga tiek praktine, tiek ekonomine prasme.

Plaukiojančias grindis galima montuoti tiek didesnėse, tiek mažesnėse patalpose. Tačiau verta žinoti, kad norint jomis kloti dideles, erdvias patalpas, rekomenduojama naudoti kompensacines siūles ir specialius profilius. Paprastai gamintojai pažymi kokiu dažnumu reikia naudoti šiuos priedus, kad net ir didelio ploto patalpose plaukiojančios grindys būtų sumontuotos teisingai.