Ką daryti norint įsirengti oras-vanduo šildymo sistemą?

Ką daryti norint įsirengti oras-vanduo šildymo sistemą?

Artėjant liepos mėnesiui statybų įkarštis kaip reikiant įsibėgėjo. Jau senai baigtos mūryti sienos ir uždengtas stogas, sumontuoti langai ir gerokai pažengę vidaus darbai. Prieš darant apdailą reikia pasispręsti kuo šildysite namą. Oras-vanduo šildymo sistemos yra dažniausiai montuojamos šiuo metu. Ko jums reikia norint įsirengti tokią sistemą?

Vamzdynai

Jeigu jūsų namas yra naujas, pirmiausia reikia suplanuoti šildymo vamzdynų išdėstymą. Ant gerai apšiltinto grindų pagrindo išvedžiokite vamzelius per visą perimetrą. Nepalikite jokios laisvos vietos, praveskite vamzdelius šalia vitrininių langų, lauko durų, laiptinėje, jei tokia yra. Tai svarbu, nes šiose vietose yra šalčio tiltai ir juos reikia sumažinti. Oras-vanduo šildymo sistemą galimą daryti ir su šildymo vamzdeliais sienose, tuomet apšiltinimo sluoksnio nereikės, bet turėsite šaltas grindis, kuriomis vaikšiotis bus nemalonu. Dėl šios priežastis, dauguma žmnių renkasi šildymo vamzdynų paslėpimą ir grindyse ir sienose.

Valdymas

Apšildymo plotus galima valdyti centriniame kolektoriuje. Jums reikės tiek termostatų kiek kambarių noritereguliuoti temperatūrą arba galite taupyti ir statyti vieną termostatą keliems kambariams arba du atskirus termostatus kiekvienam aukštui. Išvedžiokite laidus ir numatykite patogias vietas termostatui pritvirtinti prie sienos. Į sieną įleidžiami programuojami termostatai atrodo gražiai ir leidžia valdyti daug funkcijų.

Kur pastatyti?

Pagalvokite kur padėti šilumos siurblį. Išorinis blokas darbo režimu skleidžia nemažą garsą,Visgi ,tai yra didelis ventiliatorius, o galbūt netgi du ventiliatoriai, jeigu jūsų namo plotas didelis ir namui reikia didesnio galingumo šilumos siurblio. Turbūt nenorėtumėte to garso girdėti pro atvirą langą ir matyti kylančių garų kai įrenginys dirba, todėl geriausia patraukti į užkampį. Išoriniam blokui būtinai reikia paruošti kondensato nutekėjimą į kanalizacija arba drenažą. Net prie žemos temperatūros įrenginys gan stipriai garuoja, todėl jam reikia kondensato surinkimo ir nuvedimo kanalo.

Vidinis šilumos siurblio blokas tai yra šaldytuvo dydžio dėžė. Geriausia rinktis didesnio tūrio t. y. Bent litrų karšto vandens ruošimo talpą, tuomet vandens užteks net ir intensyviai naudojant didelei šeimai ar šventės metu kai daug svečių. Visos sistemos sujungimą rekomenduojama daryti variniais vamzdeliais, tai patikima ir niekuomet nesurūdys.