Kada naudinga dėtis universalias padangas?

Kada naudinga dėtis universalias padangas?

Lengvųjų automobilių padangos skirstomos į tris kategorijas. Vasarinės žieminės ir universalios. Kuri padanga atlieka geriausia savo funkcijas prie kokių sąlygų priklauso nuo gumos sudėties, protektoriaus rašto, kelio dangos ir vairavimo būdo. Saviame suprantama, kad geriaussius rezultatus ant sausos dangos šiltuoju metų laiku parodys vasarinė padanga, o kai lauke minusinė temperatūra – stabiliausiai rieda ir stabdo žieminė padanga. Kokiais atvejais tinkama universali padanga? Ar išvis verta tokias dėti ant automobilio?

Kompromisas su išlygomis

Universalios padangos yra tarsi kompromisas tarp žieminės ir vasarinės padangos savybių kurios realybėje reiškia, kad jos optimalios naudoti tik tuomet kai nėra ekstremalių sąlygų. Ką tai reiškia? Universali padanga niekuomet nepasižmės puikiais stabdymo ir sukibimo rodikliais ant kelio kur yra ledas ar didelis sluoksnis sniego. Išvažiuoti užklimpus jums seksis sunkiau, nebent jūsų automobilis turėtų visus keturis varančiuosius ratus. Dėl to, vairuotojai žinodami šį universalių padangų trūkumą, jas renkasi tik tuomet jei jų automobilis yra su nuolat varančiais 4 ratais arba galimybe įjungti palėtintą pavarą kuri padeda išsikapstyti iš pusnies ar balos. Universali padanga neturi didelių tiesių griovelių padangos viduryje, todėl važiavimas dideliu greičiu nėra toks stabilus kaip su vasarinėmis padangomis. Šoniniai grioveliai taip pat nėra stipriai išreikšti, tai lemia blogesnį automobilio valdymą posūkiuose. Taigi, universali padanga netinka greičio mėgėjams, ji skirta ramaus būdo vairuotojams norintiems ekonomiškai ir saugiai judėti gatvėmis. Universalių padangų grioveliai yra platėjantys link padangos šerdies, tai daroma tam kad dėvintis padangoms pagerėtų akvaplanavimo savybės ir padanga būtų labiau tinkama pabaigti naudojimą vasaros sezonais. Universalių padangų trūkumas atsiskleidžia ant šalpio kelio, stabdymo kelias tampa ilga ir tai įrodo, kad jos netinka tiems kurie dažnai važinėja greitkeliais.

Dabar universalios padangos yra labiau tinkamos naudoti Lietuvoje žiemos metu nei prieš 10 metų, šias vartotojų prefeencijas gali paliudyti ne viena padangų parduotuvė. Atšilęs klimatas, vis mažiau sniego keliuose sumažino poreikį žieminėms padangoms. Neaktyvūs vairuotojai, pavyzdžiui moterys dažniausiai naudojančios automobilį mieste, puikiai išsiverčia su universaliomis padangos visus metus. Tokiu atveu nereikia turėti dviejų padangų komplektų, keisti padangas rudenį ir pavasarį bei rūpintis kur jas saugoti.