Kur ieškoti ventiliacijos sistemos elementų?

Kur ieškoti ventiliacijos sistemos elementų?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Ar įsivaizduojate vasarą, kai turime būti uždaroje erdvėje ir neturime jokios vėdinimo sistemos? Nors anksčiau jiems nebuvo teikiama didelė reikšmė ir dažniausiai pastatuose ir patalpose buvo montuojamas tik ištraukiamasis ventiliatorius, šiandien šie įrenginiai tapo vienais didžiausių mūsų sąjungininkų vėdinant uždarą erdvę. Jie leidžia atnaujinti tiek mažas erdves, tiek didelius paviršius, kad jaustumėmės vėsiau ir patogiau. Jo naudojimas yra plačiai paplitęs daugelyje namų ir įmonių visoje šalyje. Jie tapo nepakeičiamu elementu daugelio kasdieniame gyvenime, ypač ekstremaliausių temperatūrų metu. Tačiau jei užduotume jums keletą klausimų apie tai, kas yra vėdinimo sistemos sudedamosios dalys, ar žinotumėte, kaip juos visus išvardinti ir atskirti?

Kokie yra pagrindiniai vėdinimo sistemų tipai?

Prieš nustatydami, kurie yra pagrindiniai vėdinimo sistemos komponentai, turime atsižvelgti į tai, kad yra įvairių sistemų tipų ir priklausomai nuo modelio, reikės, kai kurių komponentų. Vis dėl to pasirodo, kad vėdinti didelį pramoninį sandėlį nėra tas pats, kas nedidelį butą, kuriame gyvena tik vienas žmogus.

Apskritai, yra pagrindinės vėdinimo sistemos, kurias galite rasti:

Vieno srauto vėdinimo sistemos.

Tai paprasčiausias modelis, kokį tik galime rasti. Jis nekontroliuoja oro įsiurbimo, tik išleidimo angos. Vienas iš pagrindinių šios vėdinimo sistemos komponentų yra ištraukiklis, kuriuo užterštas oras ištraukiamas, kad vėliau per kanalus būtų išstumtas į lauką.

Dviejų srautų vėdinimo sistemos.

Šiuo atveju kalbame apie šiandien plačiausiai naudojamas sistemas dėl jų didelio efektyvumo. Pagrindinis skirtumas, palyginti su ankstesniais, yra tas, kad jie ne tik pašalina užterštą orą ir pašalina jį į lauką, bet ir pasirūpina oro, patenkančio į vidų, apdorojimu. Lankstūs ortakiai taip pat turi būti glaudžiai susiję, su rekuperacinės sistemos tipu.