Maisto menas: valgomos puokštės įvairioms šventėms

Maisto menas: valgomos puokštės įvairioms šventėms

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Jei pastaruoju metu nebuvote atsijungę nuo interneto, turėjote pastebėti socialiniuose tinkluose plačiai aptariamas ir reklamuojamas valgomas puokštes. Valgomosios puokštės yra naujausia tendencija, kuri užvaldė Instagram, Facebook ir kitus tinklus. Bet dar svarbiau – visi nori gauti valgomas puokštes vietoj gėlių puokščių.

Žinoma, juokaujame, gėlės vis dar madingos. Tačiau ateina laikas ir proga, kuomet geresnis ir įdomesnis pasirinkimas yra valgomos puokštės.

Kas yra valgomos puokštės?

Valgomosios puokštės iš esmės yra visų jūsų mėgstamiausių maisto produktų grupė, susieta kartu, kad imituotų gėlių puokštę. Ir tai savotiškai gražūs bei patrauklus sprendimas įsimintinai (ir, žinoma, skaniai dovanai). Valgomos puokštės iš įvairių maisto produktų pastaraisiais metais tapo patraukliomis dovanomis, kurios dovanojamos darbuotojams, vadovams, draugams, giminaičiams ar šeimos nariams. Priklausomai nuo to, iš ko pagamintos puokštės, jos skirtos suvalgyti iš karto arba gali ir kurį laiką pabūti namų puošmenomis.

Saldžios valgomos puokštės vienos populiariausių

Atrodo, kad šokolado puokštės yra labiausiai paplitusios – daugelis floristikos įmonių užsiimančių valgomų puokščių gamyba siūlo klientams rinktis puokštes, kuriose derinami patys skaniausi ir populiariausi šokoladai, sausainiai ir įvairūs saldėsiai. Puokštės yra gražiai supakuotos ir yra pati įspūdingiausia dovana smaližiams.

Ne ką mažesnio populiarumo sulaukia ir puokštės, kurios sudarytos iš džiovintų vaisių ir riešutų. Šie produktai gali ilgai stovėti, jų ilgas galiojimo laikas ir jiems nereikia specialių laikymo sąlygų, todėl norintys kur nors vežti ir žinantys, jog negalės įteikti puokštės iš karto, mėgsta apsidrausti ir rinktis „saugią“ puokštę.

Kadangi prakalbome apie šviežumą, specialistai visada surenka puokštes paskutinę minutę. T.y. puokštės ingredientai, kurie reikalingi itin šviežūs, pavyzdžiui, daržovės ir vaisiai, perkami tą pačią dieną, o jei pirkti iš vakaro, laikomi šaldytuve. Visi puokštės ingredientai laikomi vėsiai prieš surenkant, o ir surinkta puokštė taip pat laukia vėsioje vietoje. Puokštė surenkama ir užsakovui atiduodama tą pačią dieną, kuomet ši yra dovanojama.

Būtent dėmesys kokybei ir specialistų atsakingumas leidžia puokštes gaminti iš pačių įvairiausių maisto produktų – mėsos, sūrių ar žuvies gėrybių. Specialistai atrenka produktus, kurie ne tik gardūs ir gurmaniški, tačiau ir idealiai tinka puokštėms gaminti. Jei kalbame apie mėsą, tai dažniausiai būna vytintos dešrelės, džiovinta mėsa, užkandžių lazdelės ir pan. Sūrių puokštėje karaliauja kietieji sūriai.

Juokais valgomos puokštės yra skirstomos į moteriškas ir vyriškas. Moteriškos dažniausiai saldžios, iš saldumynų, riešutų, daržovių, vaisių arba sūrių. Šviesių spalvų ir gaivios, dažnai papildytos putojančiais gėrimais. Tuo tarpu vyriškos puokštės yra sodresnių, tamsesnių spalvų, dažniausiai mėsos, sūrių ar jūros gėrybių puokštės papildytos stipriaisiais gėrimais.

Laikas išdrįsti

Jei nelabai mėgstate vaisių, sūrių, dešrų puokščių, kurios imituoja gėlių puokštės formą, ar tiesiog dar nedrįstate rinktis tokios dovanos, klasikinis vaisių krepšelis ir vaisių puokštės yra puikus pasirinkimas daugeliui atvejų. Puikiai tinka namų įkurtuvėms, švenčiant pirmą atlyginimą naujame darbe arba tai puikus būdas pasakyti „ačiū“ už paslaugą, valgomi krepšeliai parodo jūsų dėmesį.

Nors gėlės yra saugus pasirinkimas norint parodyti savo dosnią pusę, jums nereikia rinktis ką tik skintų gėlių puokštės, kad norima žinutė ar sveikinimas būtų perduotas. Tiek valgomosios puokštės, tiek vaisių krepšeliai  yra puikus būdas pasakyti, kad jums rūpi.