Mechaninis veido valymas – vienintelė alternatyva šiuolaikinėje profesionalioje kosmetologijoje?

Mechaninis veido valymas – vienintelė alternatyva šiuolaikinėje profesionalioje kosmetologijoje?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Mūsų odą neišvengiamai veikia aplinkos užterštumas, netaisyklinga mityba, per maži suvartojamo vandens kiekiai, o kur dar stresas, hormonų lygio pokyčiai, įvairios ligos, pabloginančios odos būklę ir padidinančios jos užterštumą. Veido oda būtina rūpintis, o pirminė ir bene svarbiausia procedūra ir savotiškas atskaitos taškas prieš imantis veido masažų, drėkinamųjų, senėjimą stabdančių ir kitų grožio ritualų – tai veido valymas.

Kai kurios moterys šią procedūrą atlieka namuose, kitos skuba į grožio salonuose esančius kosmetologių kabinetus ir nedvejodamos savo grožį patiki profesionalams, tokiems kaip ODA klinika.

Veido valymo metu atveriamos ir išvalomos poros: per jas drauge pašalinami ir toksinai. Procedūros metu pasiekiami ir gilesni odos sluoksniai.

Reguliariai profesionalų atliekama procedūra padės ne tik išspręsti nemažai opių veido odos problemų (aknė, spuogeliai, inkštirai ir pan.), bet ir leis ilgai džiaugtis gražia oda, nes užkirs kelią odos problemų atsiradimui. Tačiau, atsivertus grožio salonų paslaugų meniu, daugelis pasimeta: čia siūlomas ne tik tradicinis mechaninis veido valymas, bet ir naujoviškesni, daugeliui nežinomi veido valymo būdai – rūgštinis ir ultragarsinis. Tad kuo jie skiriasi ir kurį rinktis?

Mechaninis veido valymas

Mechaninis veido valymas pirmiausia skirtas išvalyti užsikimšusias poras. Jeigu ant veido nuolat atsiranda spuogų, inkštirų, oda – praradusi spindesį, gyvybingumą, netgi papilkėjusi, rekomenduojama rinktis mechaninį valymą.

Iki šiol visuomenėje vyrauja nuomonė, kad mechaninis veido valymas – skausminga procedūra ir dar maždaug savaitę, kartais – net ir daugiau – ant veido matyti paraudimų. Tačiau jeigu procedūra atliekama taisyklingai, paraudimai labai greitai išnyksta, o valant veidą skausmo nejaučiama jokiomis aplinkybėmis.

Mechaninio veido valymo eiga:

 1. Nuo veido nuvalomi nešvarumai, makiažas.
 2. Veido oda šveičiama specialiu šveitikliu.
 3. Namuose dažnai veidas palaikomas virš vonelės su karštu vandeniu: tai padeda atsiverti poroms. Salonuose pastaruoju metu dažniausiai atliekama procedūra, vadinama vėsiuoju brinkinimu. Po jos nuo veido paviršiaus lengvai pašalinamos negyvos ląstelės, o poros atveriamos odą intensyviai drėkinant.
 4. Tuomet grožio specialistė rankomis ir/ar specialiais instrumentais pašalina nešvarumus nuo veido paviršiaus.
 5. Po to tepama raminamosiomis savybėmis pasižyminčių kosmetikos priemonių.

Rūgštinis veido valymas

Rūgštinis veido valymas labiau skirtas ne tiek odai išvalyti, bet labiau siekiant pagerinti jos būklę. Kitaip nei mechaninio valymo metu, dėl čia naudojamų specialių priemonių pasiekiami ir gilieji odos sluoksniai. Kiekvienu atveju specialistas, įvertinęs veido odos būklę, gali skirti švelnų, vidutinio intensyvumo arba giluminį veido odos šveitimą. Paprastai prireikia bent kelių procedūrų kurso – viena procedūra laukiamo efekto nesuteikia.

Rūgštinis veido valymas puikiai tinka, kai norima:

 • atsikratyti ant odos po aknės likusių randų;
 • susigrąžinti saulės paveiktos odos grožį;
 • pagerinti senstančios, suglebusios odos būklę;
 • atsikratyti smulkių raukšlelių.

Ultragarsinis veido valymas

Ultragarsinio veido valymo metu pašalinamos negyvos odos ląstelės, odos riebalų perteklius, odos paviršiuje esantys toksinai.

Ši procedūra puikiai tinka, jei oda yra jautri, linkusi sudirgti, grublėta, jei odos poros išsiplėtusios (t. y. kai oda mišri arba riebi) ir kitais atvejais.

Ultragarsinio veido valymo eiga:

 1. Oda paruošiama – pašalinami nešvarumai, makiažas.
 2. Atliekama procedūra ultragarsu: oda sudrėkinama vandeniu ir specialiu geliu, po to kosmetologė naudoja specialų ultragarso aparatą, kurį vedžioja tarsi atlikdama masažą.
 3. Atliekamas enziminis šveitimas.
 4. Tepama veido kaukė. Ji parenkama pagal odos tipą.
 5. Tepami veido ir paakių stangrinamieji kremai.

Pagal poreikį gali būti naudojamos ir papildomos kosmetikos priemonės.

Po procedūros oda tampa ne tik švaresnė, bet ir skaistesnė, lygesnė, jaučiamas malonus šilumos antplūdis.

Jeigu ir perskaičius šį straipsnį nepavyko susidaryti nuomonės, kurio tipo veido valymas jums tiktų labiausiai, pasikonsultuokite su kosmetologais – jie tikrai turės ką pasiūlyti.

Parengta pagal klinika ODA informaciją.