Šaldytuvas, maistas ir … pelėsiai. Kaip jų išvengti?

Šaldytuvas, maistas ir … pelėsiai. Kaip jų išvengti?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Kai naudojamą šaldytuvą kuriam laikui išjungiate arba elektros energija nutrūksta ilgiau nei valandą, viduje pradeda sklisti blogas kvapas. Todėl yra tikimybė, kad šaldytuve atsiras pelėsis, jei šaldytuvas nebus reguliariai valomas. Be to, tokie dalykai kaip sūris, česnakai ir daržovės gali sukelti pelėsių augimą šaldytuve. Labai svarbu imtis būtinų priemonių, kad šaldytuve neatsirastų pelėsių, nes pažeisto maisto naudojimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant apsinuodijimą maistu. Pelėsis ir blogas kvapas šaldytuve taip pat gali paveikti kitus viduje laikomus maisto produktus.

Tad ką daryti, jog vieta, kurioje laikome maistą, tam kad jis nesugestų, netaptų pelėsio veisimosi vieta?

Reguliariai valykite šaldytuvą

Labai svarbu reguliariai valyti šaldytuvą šiltu vandeniu. Rinkitės valymo priemones skirtas specialiai šaldytuvams, toms kuriomis galima valyti sąlyčio su maistu vietas.  Jei ieškote naminių priemonių, tuomet geriausias pasirinkimas yra soda. Valydami nepamirškite išimti visų lentynų, stalčių ir nuimamų dalių. Išvalius, visas dalis nusausinkite minkšta šluoste.

Šaldytuvo vidus turi būti sausas

Šaldytuvų vidus turėtų būti visada sausas. Išsiliejusius skysčiui, tokiam kaip pienas, jogurtas ar net vanduo, reikia iš karto nuvalyti, kad neliktų dėmės, o ant maisto liekanų neatsirastų pelėsis. Taip pat būtinai nusausinkite durelių gumas ar vietas ant kurių linkęs kauptis kondensatas. Šaldytuvo viduje esanti drėgmė pritrauks pelėsį. Tamsi, vėsi vieta, kurioje nėra geros oro cirkuliacijos yra tarsi magnetas pelėsiui.

Vaisiai ir daržovės šaldytuve

Laikydami vaisius ir daržoves šaldytuve įsitikinkite, kad po plovimo jie visiškai nudžiuvo. Šlapios daržovės ir vaisiai šaldytuve pritrauks pelėsių. Vaisiai ir daržovės turėtų būti išimami iš plastikinių pakuočių ar indelių, nes juose gali būti drėgmės, dėl kurios susidaro pelėsiai.  

Reguliariai tikrinkite šaldytuvą

Svarbu reguliariai tikrinti šaldytuvą, kad išmestumėte pasenusius maisto produktus ir senas daržovių atsargas. Daržovių dėklą valykite kuo dažniau. Beje, reguliarus tikrinimas leis pastebėti besibaigiančio galiojimo produktus, atkreipti į juos dėmesį ir greičiau suvartoti. Taip sumažinsite išmetamo ar sugedusio maisto kiekį.

Maistą laikykite sandariuose induose

Maistą galite laikyti sandariose talpyklose, o daržoves – indeliuose su dangteliais ar maišeliuose. Pašalinus iš pakuotės orą ir užsandarinus vakuumą, maisto produktai, tokie kaip sūris ir česnakai, lieka švieži ir be pelėsių.

Tradicinė močiučių gudrybė

Šiais laikais šaldytuvai yra daug geresni, su antibakteriniu paviršiumi bei nerasojantys. Tuo tarpu mūsų močiučių šaldytuvai nebuvo tokie išmanūs. Bet užtat močiutės labai sumanios buvo. Jų tradicinis patarimas kaip išvengti pelėsio šaldytuve yra įdėti  medvilninę kojinę, užpildytą soda į šaldytuvą. Soda turi neutralizuojantį poveikį

Šaldytuvo sandarumas

Patikrinkite šaldytuvo durų gumas. Jei gumos nėra sandarios arba jei guminis paviršius turi įtrūkimų, ten gali kauptis drėgmė ir virš jos gali pradėti kauptis pelėsiai.

Ir pabaigai, pelėsiai yra grybų rūšis, veikianti maistą, kuris laikomas pasenęs arba kur yra drėgmės. Užtikrinti, jog nėra pelėsių augimo šaldytuvo viduje yra labai svarbu šeimos sveikatai. Niekada nebandykite pašalinti pelėsių iš viršutinio sluoksnio ir naudoti likusį maistą, nes pelėsiai gali turėti nuodingų medžiagų, kurios gali užteršti visą maisto produktą ir taip jūs galite apsinuodyti maistu. Tai rimta. Štai todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į aukščiau išvardintus paprastus patarimus, kaip apsaugoti šaldytuvą ir maistą nuo pelėsių.