Vestuvinės dekoracijos: ką reikėtų žinoti puošiant vestuvinį stalą


Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Šiandien apžvelgsime tradicijų daromą įtaką vestuvinio stalo dekoracijų pasirinkimui. Nauji amžiai, naujos idėjos ir beribės galimybės susilieja šiandienosvestuvių dekore. Deja, daugelis pasimeta derindami tradicijas ir naujoves. Dažnai idėjos susimaišo ir puošmenos tampa „neskanios“. Tai nereiškia, kad vestuvių dekoravime, bei pačioje šventėje negalima maišyti tradicijų ir naujovių. Tačiau, tai daryti galima tik rimtai apgalvojus.

Gražu kurti naujos šeimos tradicijas remiantis senosiomis.  Jaudinanti akimirka užklumpa kai tėveliai laimina savo vaikus ir pasidalina su jais šeimos židinio šiluma. Juk tikrai gera, kai vestuves puošia pagal močiutės receptą iškeptas tortas. Ieškokite kompromisų tarp seno ir naujo ir atsižvelkite į tai rinkdiemiesi vestuvines dekoracijas. Naujovės atkeliavo pas mus iš užsienio ir ėmė greitai leisti savo šaknis. Neskubėkite visko pritaikyti savo vestuvėse. Pasirinkite tai, kas atitinka vestuvių vietą, laikmetį ir biudžetą.

Rinkdamiesi vestuvinių stalų dekorą, pirmiausiai turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kaip bus serviruojami stalai. Ar maistas bus atnešamas padavėjų? O gal šalti užkandžiai visgi puoš stalą? Visi šie išvardinti faktoriai nulemia tolimesnę stalų puošybą. Lietuvaičiai nuo seno mokėjo labai gražiai puošti stalus maistu, bet jei Jūsų vestuvių tema nėra lietuviška virtuvė, tai patartume pirma papuošti stalus gėlėmis ir gražiais indais.

Maistą pateikite ant atskiro banketinio stalo. Jei visgi nebus galimybės ir teks užkandžius pateikti ant to paties stalo, prie kurio sedės svečiai, tuomet geriau rinkitės vienos spalvos gėlių kompozicijas. Priderinkite įdomesnes ir tinkančias vazeles ar kitokius indus, kurie neapkraus stalų, suskambės savo forma, spalva ar medžiagiškumu ir neužims daug vietos ant stalų. Gėles sumerkite tokiu aukščiu, kad netrukdytų šventės dalyviams matyti viens kito ir bendrauti.

Žvakėms parinkite specialias žvakides. Jų šiais laikais yra tokia begalė, kad tikrai reikės pasukti galvą, kol atrasite tinkamiausią variantą. Visgi, siūlau neapsistoti  ties didelių žvakidžių ar kandeliabrų pirkimu, o paieškoti priimtinesnių ir nuoširdesnių variantų žvakėms, kurios suteikia  jaukų šventės įspūdį. Šiais laikais žvakides gali pakeisti vazos, taurės ar kitos priemonės, kurios suteikia šventei išskirtinumo. Taigi, apgalvokite viską nuosekliai ir jūsų vestuvių dekoracijos atitiks lūkesčius bei bus pačios nuostabiausios.