Purūs ir lengvi keksiukai

Purūs ir lengvi keksiukai

Recepto autorius: Virtuvė žaliems

Tai vieni iš puriausių keksiukų, kuriuos ragavau. Su jais purumu ir lengvumu nebent konkuruoja plaktos grietinėlės keksiukai. Tiesa, jei mėgstate sunkesnius keksus (ale “Sostinės” keksas), tai šie nebus tas variantas. Šie tinkami tiems, kas ieško lengvo ir burnojo tirpstančio kepinio. O jei dar kokią kremo kepurėlę uždėsite, gausite puikų šventinį desertą.

Pastabos:

  • Tešlą padalinau į keturias dalis, kad išbandyčiau tiek paprastus keksiukus, tiek kakavinius, tiek su šokolado gabalėliais. Kakavinė tešla man šiek tiek “vėlėsi” burnoje, tai gal į ją reikėjo dėti daugiau kakavos ar dar šaukštelį miltų.
  • Receptą pateikiu bazinių vanilinių keksiukų.
  • Jei norite kakavinių, originaliame recepte nurodyta 25 g mažinti miltų kiekį ir įdėti 50 g kakavos. Aš į visą tešlą įdėjau 25 g mažiau miltų, tuomet ketvirtadalį tešlos (t.y. 167 g.) nupyliau, į ją įdėjau šaukštą kakavos, o į likusius tris ketvirtadalius – nepilną šaukštą miltų. Jei matematika manęs neapgauna, viską dariau teisingai.
  • Jei norite keksiukų su šokolado lašeliais, įdėkite jų tiek, kiek norite.
  • Išeina 12 keksiukų, bet jei norite juos puošti kremu, tai tešlą paskirstykite bent į kokių 15 keksiukų, nes jie pakankamai daug iškyla.

Privalumai: labai purūs, labai greitai padaromi.
Trūkumai: labai purūs (čia trūkumas tiems, kam patinka sunkesni keksai).
Kam patiktų: tiems, kas ieško burnoje tirpstančių kepinių.
Įvertinimas: 9/10

Receptas (12-15 keksiukų): 
250 g miltų
3 a.š. kepimo miltelių (be kaupo)
žiupsnelio druskos
1 kiaušinio
200 g pieno
100 g saulėgrąžų aliejaus
100 g cukraus
1 a.š. vanilės ekstrakto

Gaminimas:
Nedideliame inde sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską. Kitame inde išplakite kiaušinį su cukrumi. Įpilkite pieną, aliejų ir vanilės ekstraktą. Viską išplakite šluotele. Suberkite miltus ir išmaišykite mentele. Pilkite tešlą į keksiukų formeles ir dėkite kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 15-20 min.
Originalus receptas iš čia: https://www.bakingsecrets.lt/2016/04/paprasti-keksiukai-simple-muffins.html

Keksiukai
Keksiukai
Keksiukai