Ar maisto papildai svarbiau už maistą?

Ar maisto papildai svarbiau už maistą?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Kiekvienas sportininkas galų gale prieina tokį savo sportinės karjeros tarpsnį, kai pagaliau pradeda vartoti maisto papildus sportui. Ir tame nėra nieko gėdingo, kadangi tai yra normali praktika. Žinoma, siekiant geresnių rezultatų sporte, papildai sportui tampa kone privaloma, nes be jų mes tiesiog aliname organizmą ir eikvojame svarbius organizmo resursus negalėdami jų papildyti po šio išeikvojimo. Tačiau kyla daug diskusijų, ar maisto produktai lieka svarbiausia ir bazinė sportininko dalis, ar produktai sportui suteikia geresnį efektą nei bet koks maistas? Apie tai ir bandysime išsiaiškinti šiame straipsnyje.

Visų pirmą, pradėkime nuo sąvokų. Kas yra maisto produktai? Galbūt skamba juokingai ir savaime suprantama, tačiau sportininkams maistas nėra tiesiog valgomas daiktas, kuris turi vienokį ar kitokį skonį ir numalšina alkį. Atletai maistą pirmiausiai mato kaip tam tikrų medžiagų šaltinį. Valgydami tam tikrą patiekalą, jie skaičiuoja, kiek kalorijų yra tame patiekale. Kalorijos – tai energijos vienetas, kuris, patekęs į mūsų kūną, aprūpina jį energija, kuri yra būtina visoms organizmo funkcijoms vykdyti – judėti, mąstyti, kvėpuoti ir visiems vidiniame procesams užtikrinti. Juk visame kame reikalinga energija. Taip pat valgymuose yra ir makroelementų, tai yra angliavandenių, baltymų ir riebalų, kurie irgi turi savo paskirtį. Angliavandeniai suteikia energijos, baltymai ypač svarbūs raumenų auginimui, o riebalai – organizmo širdies ir kraujagyslių sistemai bei hormoninei sistemai. Taigi, sportininkas, pavalgęs gauna jam reikalingas medžiagas ir gali progresuoti toliau.

Nepaisant to, maisto papilduose taip pat yra medžiagų, svarbių geresniems rezultatams pasiekti. Jeigu, pavyzdžiui vartojame proteiną, tuomet iš jo gauname tam tikrą baltymų normą, kuri yra aktuali geresniam organizmo atsistatymui po fizinio krūvio bei raumeninės masės auginimui. Gaineryje yra ir baltymų, ir angliavandenių, kad trūkstamas organizmui kalorijas būtų lengviau surinkti tiems, kieno medžiagų apykaita yra spartesnė. Dažniausiai papildai sportui yra greičiau organizmo pasisavinami nei įprastas maistas, nes papildai būna miltelių, tablečių ar skysčio pavidale, o tai jau tarsi paruošta, kad organizmas vykdyti greitesnį įsisavinimą.

Esminis momentas yra tas, kad mūsų valgomas maistas yra natūralus, o maisto papildai – pagaminti. Visuomet natūralus produktas bus organizmui naudingesnis nei tas, kuris buvo pagamintas dirbtinai. Tad maistas visuomet bus naudingesnis nei maisto pakaitalas. Nepaisant to, norint gauti didžiausią naudą, reikėtų šalia maisto produktų arba tarp valgymų įterpti ir maisto papildus, tuomet rezultatai bus dar geresni. Jei ieškote kur pirkti maisto papildus, užeikite čia: https://sportuojantys.lt/