Kada gallima sterilizuoti kates ir šunis?

Kada gallima sterilizuoti kates ir šunis?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Katės lytiškai subręsta 5-6 mėnesių amžiaus, katinai kiek vėliau, jeigu neplanuojate gyvūno veisti rekomenduojama  kates sterilizuoti, o katinus kastruoti dar prieš lytinį subrendimą. Jeigu įsigijote vyresnio amžiaus gyvūną- kastruoti galima, taip pat galima sterilizuoti kates jau turėjusias jauniklius. Svarbu žinoti, kad kačių negalima sterilizuoti rujos metu, tačiau pasibaigus rujai, jas galima sterilizuoti. Jauno kačiuko lytiniai organai, palyginti su suaugusiu katinu yra mažesni ir  todėl operacija yra kiek sudėtingesnė, tačiau mažesniam  kūneliui reikia mažesnio kiekio narkozės, tad po operacijos kačiukas greitai atsigauna ir vėl būna žvalus, jei gyvūnas kastruojamas vėlesniame amžiuje, tuomet išnyksta lytinis potraukis ir gyvūnas tampa ramesnis, meilesnis, jis bus toks, koks ir buvo, nenutols toli nuo namų ir bendraus su kitomis  katėmis. Daugiau informacijos apie  sterilizaciją ir kastraciją gali suteikti veterinarijos klinikos.

Kokie šalutiniai poveikiai po kastracijos ar sterilizacijos?

Daugumai augintinių atlikus operaciją, išnykus lytiniam potraukiui jie neieško poros, tampa ramesni, pagerėja apetitas ir katės nutunka, todėl būtina kontroliuoti pašaro kiekį arba šerti specialiu antsvorį mažinančiu ėdalu.

Kokio amžiaus šuniui galima atlikti kastraciją?

Jeigu nuspręsite kastruoti savo šuniuką tai geriausia padaryti prieš lytinę brandą, iki 7 mėn amžiaus, nes didelio dydžio šunų lytinė branda prasideda vėliau, todėl juos sterilizuoti reiktų vyresnius, veterinarijos klinikoje specialistai jums patars kada saugiausias laikas jūsų šuniukui, prieš operaciją, veterinaras atlieka medicininę apžiūrą, rekomenduojami kraujo tyrimai. Kastracijos metu gyvūnas anestezuojamas ir pašalinamos abi sėklidės, todėl šuo praranda  galimybę daugintis.

Kokie šuniuko kastracijos privalumai?

Kastracijos privalumai: išvengiama nepageidaujamų palikuonių, sumažeja  agresyvus elgesys, sumažėja šuns pabėgimo rizika ir noras klajoti bei peštis, patinai nebežymi arba mažiau žymi savo teritoriją, jūsų kieme ar sode.

Kuo maitinti kastruotą šuniuką?

Kastruotam šuniukui pokyčiai gali įvykti per kelias savaites ar mėnesius, gali sumažėti gyvūno energija, dėlto padidėja svorio prieauglis. Turėtumėt duoti specialiai  kastruotiems šunims skirtą maistą, stebėti šuns kūno svorį ir koreguoti jo mitybos įpročius po operacijos.