Kiek gali užtrukti konteinerių plukdymas?

Kiek gali užtrukti konteinerių plukdymas?

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Jūrų transportas yra vienas iš ekonomiškiausių ir populiariausių, o kartais ir vienintelis, itin didelių ir negabaritinių krovinių gabenimo būdų.

Jūrų transportu gali būti gabenami patys įvairiausi kroviniai nuo dalinių iki pilnai pakrautų konteinerių. Atsižvelgiant į krovinio tipą, kroviniai gabenami įvairių tipų arba specialiaisiais konteineriais. Taip pat jūriniais konteineriais keliauja pavojingiems priskirti, bet pagal tarptautinę klasifikaciją leidžiami kroviniai, atitinkamo temperatūrinio režimo reikalaujantys kroviniai https://log-net.lt/lt/kroviniu-gabenimas-juru-transportu.html.

Gabenimas jūra yra vienas ilgiausiai trunkančių krovinių pristatymo būdų. Konteinerių plukdymo trukmė priklauso nuo keleto aplinkybių ir gali trukti maždaug 30-50 dienų. Trukmę įtakoja krovinio maršrutas, šalis, į kurią krovinys keliauja, taip pat tai yra dalinis ar pilnas krovinys. Dar viena iš sąlygų, kuri lemia transportavimo trukmę jūra – oro sąlygos. Kaip žinia, dėl audrų laivams kartais tenka laukti parą ir net ilgiau, kad laivas saugiai galėtų įplaukti į pasiektą uostą arba išplaukti iš jo.

Kalbant apie krovinių gabenimą į arba iš Lietuvos, maršrutų dažnis į skirtingas šalis skiriasi. Kiekviena gabenimo bendrovė palaiko skirtingo dažnio maršrutus, todėl ir pasiūlymai skirtingose bendrovėse gali būti nevienodi. Iš kai kurių šalių, o taip pat ir į jas, konteineriai gabenami kiekvieną dieną, iš kitų – rečiau.

Paprastai pilni kroviniai tikslą pasiekia greičiau, kadangi nereikia jų perkrauti, pilnai pakrautas konteineris tiesiogiai keliauja numatytu maršrutu. Tuo tarpu daliniai kroviniai yra papildomai grupuojami viename iš tarpinių uostų, perkraunami į konteinerius ir toliau keliauja tikslo link.

Nepaisant to, daliniai kroviniai yra labai populiarūs, kadangi šis būdas yra vienas geriausių kainos ir kokybės atžvilgiu. Esant poreikiui į Lietuvą ir iš jos vežėjai gali pasiūlyti greitesnius krovinių gabenimo maršrutus per kitus uostus.