Kaip išpūsti kiaušinį? Idėja Velykoms.

Kaip išpūsti kiaušinį? Idėja Velykoms.

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Tuščiaviduriai Velykiniai kiaušiniai yra puiki šventinio stalo dekoracija. Ir juos pasidaryti nėra sudėtinga, tereikia išpūsti ir dekoruoti. Tačiau pradedame nuo svarbiausio – kaip išpūsti kiaušinį?

Reikės:

  • Žalių kiaušinių
  • Tvirtos ir storos adatos arba plono ilgo vinuko
  • Dubens ar stiklainio

kaip-ispusti-kiausiniPirmiausia kiaušinius reikia labai gerai nuplauti su šiltu vandeniu ir muilu, kad išvengtume apsikrėtimo salmonelioze. Nuplovus ir nusausinus kiaušinius, reikia pradurti po skylute abiejuose kiaušinio galuose bei tuo pačiu pradurti ir trynį. Tuomet tereikia pūsti į vieną kiaušinio skylutę tarsi pučiant balioną, tik nepersistengti, kad kiaušinis nesuskiltų.

ispusti-kiausini

Pūtimui galima panaudoti ir švarų švirkštą, tuomet nereikia pūsti patiems, užtenka spausti švirkštą.

Išpūstus kiaušinių lukštus nuplaukite, iškratykite plovimo metu į vidų patekusį vandenį ir palikite išdžiūti. Po poros dienų jau galima juos dekoruoti.

Kiaušinių pūtimas  varginantis darbas, tad kantrybės. Tačiau rezultatas ir galimybė turėti daug margučių ant stalo be pareigos juos visus suvalgyti tą pačią dieną, yra puiki motyvacija 🙂

Jei kiekvieną kartą kai norime omleto ar blynų, ar kepame pyragą, išpūstume po kelis kiaušinius, Velykoms jau turėsime nemažą krepšį margučių.

Ką veikti su išpūstais kiaušiniais? Daug ką.

Štai kelios idėjos aprašytos šiame straipsnyje: Neišmesk kiaušinių lukštų! Idėjos Velykoms.