Dviejų šokoladų tortas

Dviejų šokoladų tortas

Recepto autorius: Skanėstai

Šiandien aplankė kūrybinis įkvėpimas. Kitaip sakant – per daug laisvo laiko. Labai norėjau puraus puraus biskvito ir saldaus pertepimo torto. Žvalgiausi po įvairiausius receptus, bet neturėjau tai to, tai ano, todėl sugalvojau suktis su tuo, ką turiu virtuvėje. Prisiminiau, kaip man patiko šių keksiukų kremas, sumečiau, kad su baltu šokoladu turėtų būti irgi skanu. Taip pat pamenu, dievišką ir lengvą puraus Rafaelinio torto biskvito skonį. Kadangi ir kremą, ir biskvitą jau buvau gaminusi, sugalvojau sujungti juos ir pažiūrėti, kas gausis. O gavosi nuostabus tortas, kurį tikrai kepsiu dar ne kartą.

Biskvitui reikia:

  • 5 kiaušinių
  • 200 g cukraus
  • 65 g aliejaus
  • 200 g miltų
  • 1,5 a.š. kepimo miltelių

Kremui:

  • 100 g juodojo šokolado
  • 100 g baltojo šokolado
  • 450 ml grietinėlės (plakamosios)
  • skardinės kondensuoto pieno

Eiga: Kiaušinius išplakti su cukrumi kol masė patrigubės. Aš standartiškai plaku apie 10min, visada pavyksta. Plakant supilti aliejų. Miltus ir kepimo miltelius sumaišyti ir maišant berti į kiaušinių masę. Labai svarbu gerai viską išmaišyti, nes kiaušinių masė slepia oro tarpus, kuriuose po to “dingsta“ miltai ir atrodo, kad jų jau nebėra, nors dar yra. Kepti 25cm formoje, išteptoje aliejumi, 190C orkaitėje 35 minutes.

Ruošti kremus: juodąjį šokoladą ištirpinti vandens vonelėje, 150 ml grietinėlės pašildyti beveik iki virimo atskirai. Tuomet pilti ją į išlydytą šokoladą ir gerai išmaišyti, kad masė taptų vientisa. Tą patį pakartoti su baltu šokoladu. Palikti abi mases atvėsti iki kambario temperatūros. Į kiekvieną pilti po 100 g kondensuoto pieno ir gerai išmaišius dengti folija ir kokioms 2 valandoms dėti į šaldiklį.

Aš viršų aptepiau plakta grietinėle su kokoso drožlėmis. Tiesiog suplakiau likusius 150 ml grietinėlės, bėriau grietinėlės standiklio miltelių, 30 g kokoso drožlių ir talpinau į šaldytuvą.

Torto lipdymas:
Atvėsusį biskvitą pjoviau išilgai padalindama į dvi dalis. Kremus kiekvieną paplakiau mikseriu kol sutvirtėjo. Tepiau ant biskvito taip:

ant viršaus dėjau antrą biskvito lakštą ir aptepiau plakta grietinėle. Viršų barsčiau kakava.

Dviejų šokoladų tortas
Dviejų šokoladų tortas
Dviejų šokoladų tortas