Virtuvesmenas.lt kalėdinių patiekalų receptų Top10

Virtuvesmenas.lt kalėdinių patiekalų receptų Top10

Recepto autorius: Virtuvesmenas.lt

Kokios Kalėdos be gardumynais nukloto šventinio stalo? Kalėdiniai patiekalai namų šeimininkes ir šeimininkus pradeda dominti dar gerokai prieš kalendorinės žiemos pradžią. Nes pasikvietus svečių, norisi juos pavaišinti patiekalais, kurie yra išbandyti, pavykę ir neabejotinai nepaves svarbią dieną. Pagal tai kokiais receptais labiausiai domisi mūsų tinklaraščio lankytojai, pagal aptariamus receptus mūsų FB grupėje „Kava ir skanėstai. Receptai”, sudarėme Kalėdinių patiekalų receptų Top10.

#10. Sausainiai Sniego gniūžtės

Tinklaraščio Virtuvė žaliems pasidalintas itin paprastas sausainių receptas sužavėjo visus ieškančius paprastumo ir gardaus skonio. Kąsniukas gardėsio nuspalvina šventes, net jei jų metu nėra nė gramo sniego.

#9.Karštas šokoladinis gėrimas

Smaližė iš tinklaraščio Skanėstai pristato gėrimą, kurio paruošimas – tikras ritualas įtraukiantis į šventinės dvasios sūkurį. Receptas šaunus tuo, jog jį galima keisti, pildyti, pridėti ir atimti – pasidaryti tokį, kokio geidžia širdis būtent tą Kalėdų dieną.

kūčiukai#8. Šližikai Kūčių stalui

Ir nors pavadinimas nuteikia, jog tai Kūčių patiekalas, tačiau kas gali atsispirti gardiems kūčiukams, arba taip vadinamiems šližikams? Kalėdų dieną jie ant stalo atsiranda užkandžių teisėmis ir yra graužiami sausi arba mirkomi šokoladiniame gėrime ar kakavoje. Tikras gardumėlis!

#7. Gaivinantis ir svaiginantis Kalėdų punšas

Kokios šventės be lašelio gardaus ir svaigaus gėrimo. Truputis išmokės, truputis skonio ir šį receptą galima keisti. Tačiau esmė išlieka – punšas yra svarbus Kalėdinio stalo atrobutas.

#6. Sūrio tortas su spanguolėmis

Spanguolės yra ne vieno Kalėdinio patiekalo ingredientas, o Virtuvė žaliems šią žiemišką uogą įtaisė į nepaprasto grožio ir skonio torto receptą – rezultatas vertas išbandymo ir pakartojimo.

#5. Kalėdų pyragas

Gaminamas iš anksto, šis pyragas leidžia atsipūsti prieš pat šventes. Tiesiog jau žinai, kad vienas gardėsis „bręsta” virtuvėje. Kiekviena šeimininkė privalo išbandyti bent kelis Kalėdų pyrago variantus ir išsirinkti savo firminį.

#4. Kalėdinis vaisių pyragas(gaminti iš anksto!)

Rutuliuko virtuvė šį receptą jau išbandžiusi ne kartą – pasiteisinęs ir įkvepiantis kitus apie Kalėdas pagalvoti iš anksto. Norint išbandyti šį receptą, reiktų gaminti ne vėliau nei gruodžio pirmosios dienos.

#3. Kalėdiniai imbieriniai meduoliukai

Kokios Kalėdos be imbierinių meduolių? Tai tiesiog privalomas švenčių atributas. O Dalios svetainė dar primena, jog tokie meduoliukai puikiai tinka ir kaip dovana – tereikia sumaniai ir šventiškai supakuoti.

#2. Varškės ir obuolių pyragas su Kalėdine dvasia

Rutuliuko virtuvė pateikia genialų būdą, ką nuveikti su meduoliais, kurie šiek tiek nepavyko. Jie tampa pyrago dalimi. Ir labai skanaus pyrago dalimi. Jau dabar norisi specialiai sugadinti meduolių receptą, kad tik būtų galima juos panaudoti pyragui.

#1. Kalėdinis aguonų vyniotinis

Aguonos visus receptus paverčia kalėdiškais. Virtuvė žaliems taip ir teigia išbandžiusi dar mažuoju šimtalapiu vadinamą receptą. Receptas, kuris leis nustebinti namiškius gardžiu šventišku desertu.